">
تلویزیون چکاد

سیلاب‌های مرگبار در افغانستان: مسعود خواستار مدیریت شفاف و عادلانه کمک‌ها است

112

سیلاب‌های ویرانگری در افغانستان جان صدها نفر را گرفته و خسارات مالی فراوانی وارد کرده است. در این میان، احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان، ندای کمک فوری به سیل‌زدگان سر داده است.

مسعود از نهادهای امدادرسان خواسته است تا خود مسوولیت توزیع کمک‌ها را برعهده بگیرند تا به صورت شفاف و عادلانه به دست نیازمندان برسد. او تاکید کرده که مردم در این شرایط دشوار، به انواع کمک‌های فوری و حیاتی نیاز دارند.

بر اساس گزارش‌ها، تنها در ولایت بغلان بیش از ۳۰۰ نفر در جریان این سیلاب‌ها جان خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که آمار دقیق تلفات جانی در سایر مناطق سیل‌زده هنوز مشخص نشده است.

مسعود همچنین از همه مردم افغانستان، سازمان‌های بین‌المللی، نهادهای امدادرسان و خیرین خواسته تا هرچه سریع‌تر برای یاری رساندن به سیل‌زدگان اقدام کنند. او معتقد است که در این شرایط بحرانی، هر گامی برای کمک به آسیب‌دیدگان بسیار مهم و ضروری است.

کمیته بین‌المللی نجات نیز نسبت به وضعیت اضطراری انسانی ناشی از این سیلاب‌ها هشدار داده است. این موضوع لزوم همکاری و هماهنگی همه بازیگران داخلی و بین‌المللی را برای مدیریت بحران و ارائه کمک‌های فوری به سیل‌زدگان آشکار می‌کند.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.