">
تلویزیون چکاد

فرار متخصصان از کشور؛ داکتر زن و جراح در غور نایاب شده است

155

شماری از ساکنان و مسوولان محلی در ولایت غور و ولسوالی‌های دورافتاده این ولایت می‌گویند، نبود داکتر زن و داکتر جراح چالش‌های بسیاری را برای آن‌ها ایجاد کرده است.

این افراد می‌گویند که بیشتر وقت‌ها برای درمان بیماران خود مجبور می‌شوند تا به شهر فیروزکوه در مرکز غور مراجعه کنند که برای آن‌ها بسیار دشوار است.

این افراد می‌گویند، نبود مراکز درمانی کافی در ولسوالی‌های آن‌ها باعث می‌شود تا شماری از بیماران در مسیر رسیدن به شهر فیروزکوه جان خود را از دست بدهند.

ساکنان غور از مسوولان محلی طالبان و نهادهای کمک‌رسانی می‌خواهند تا به چالش‌های آن‌ها از ناحیه نبود داکتران متخصص به ویژه داکتر زنان رسیدگی کنند تا برای درمان بیماران خود مجبور به طی کردن مسافت‌های زیاد نشود.

در عین حال، مسوولان صحی کلینیک‌های درمانی می‌گویند، نبود داکتران متخصص و امکانات درمانی از جمله چالش‌های بنیادی مردم هستند و مسوولان محلی طالبان باید به این موضوع توجه داشته باشند.

مسوولان طالبان نیز کمبود داکتر زنان و جراح را می‌پذیرند و وعده می‌دهند که در تلاش برای جذب افراد مجرب در این زمینه هستند.

این در حالی است که با روی کار آمدن طالبان در افغانستان، بسیاری از نیروهای متخصص، کشور خود را ترک کرده‌اند و با مسدود شدن دانشگاه‌ها به روی دختران، روزهای تاریک‌تری برای بخش صحت در افغانستان پیش‌رو است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.