">
تلویزیون چکاد

ایران جسد مرزبان کشته شده در جنگ با طالبان را در مراسمی ویژه تشییع می‌کند

244

خبرگزاری تسنیم اعلام کرده است، دولت ایران پیکر محمد مهدی احمدی، مرزبان کشته شده در نبرد روز شنبه نیروهای مرزبانی ایران با طالبان را در مراسمی ویژه به خاک می‌سپارد.

براساس اطلاعات منتشر شده، پیکر مرزبان احمدی ساعت هشت صبح فردا از مسجد انقلاب ایران تا میدان کارگر شهر بجنورد تشییع می‌شود و در مراسمی ویژه و افتخاری به خاک سپرده می‌شود.

با وجود اینکه مرزبانان ایران تاکنون چندین دور با طالبان درگیر شده‌اند، اما این اولین باری است که دو طرف متحمل تلفات سنگین می‌شوند.

همزمان، احمد وحیدی، وزیر داخله ایران نیز روز گذشته گفت، آرامش در مرز ایران و افغانستان برقرار شده و درگیری مختصری بین دو طرف رخ داده است.

به دنبال افزایش تنش و درگیری میان دو طرف و کشته شدن نیروهای مرزبانی هر دو جانب، مقامات طالبان و تهران لحن آشتی‌جویانه و صلح‌طلبانه‌ای را در پیش گرفته‌اند.

آقای احمدی در گفته‌های خود تلاش داشت که نبرد نیروهای مرزی دو طرف را کم اهمیت نشان بدهد و به همین دلیل از کلمه «مختصر» استفاده کرده است.

با گذشت دو روز از نبرد دو کشور، رسانه‌های ایرانی اعلام کرده‌اند که تیراندازی ماموران ایران به سمت یک کاروان قاچاقچیان مواد مخدر از افغانستان بوده که به سمت ایران در حرکت بوده‌اند، اما طالبان بدون بی‌اطلاعی از این موضوع، تیراندازی به سمت ایرانیان را آغاز کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.