">
تلویزیون چکاد

تاکید رهبر طالبان بر لزوم اجرای فرمان‌های او در قبال زنان

57

ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان در دیدار با روسای استخبارات این گروه دستور داده است که کلیه فرمان‌های او در قبال زنان به گونه کامل رعایت شوند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان با انتشار خبرنامه‌ای گفت، در این دیدار رهبر این گروه بر لزوم تطبیق شریعت تاکید کرده و خواستار تطبیق کامل فرمان شش ماده‌ای خود در قبال زنان شده است.

آقای آخندزاده گفته است که تمامی مسوولان این گروه به او حساب می‌دهند و باید بگویند که در جریان یک سال گذشته تا چه میزان توانسته‌اند شریعت را تطبیق کنند.

این در حالی است که رهبر طالبان در ماه قوس فرمانی شش ماده‌ای در قبال زنان منتشر کرده بود که بر اساس آن، زن به عنوان یک انسان آزاد و اصیل شناخته شده است.

بخشی از این فرمان‌ها در رابطه با نکاح بوده و گفته شده که رضایت دختران بالغ در زمان نکاح اجباری است.

علاوه بر این، زن بیوه نیز انسانی آزاد شناخته شده که از این پس هیچ کسی پس از مرگ همسر او نمی‌تواند او را به نکاح اجباری خود در بیاورد.

رهبر طالبان همچنین از ریاست استخبارات طالبان خواسته تا افراد مشکوک را به صورت سرخود زندانی نکنند، بلکه با مدارک و دلایل قابل قبول آن‌ها را به محکمه بسپارند.

ریاست استخبارات طالبان در یک سال گذشته تمامی بازداشتی‌ها در افغانستان را انجام داده و پیشتر گزارشگران بدون مرز گفته بود که این ریاست خبرنگاران را به بریدن زبان تهدید می‌کند.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.