پس از مدتی وقفه، مجموعه عروسکی”کلاه قرمزی” اثری از ایرج طهماسب و حمید جبلی، نوروز ۱۳۹۶ از شبکه دو تلویزیون دولتی ایران پخش می شود.
تهیه کنندگان کلاه قرمزی ضمن تأیید این موضوع و توافق با صدا و سیما، از آغاز پیش تولید این مجموعه عروسکی خبر دادند، به گفته آنها کلاه قرمزی و دوستان، نوروز ۹۶ میهمان منازل طرفداران این مجموعه در سراسر جهان خواهند بود.
در سال های اخیر این مجموعه طنز عروسکی، یکی از پر بیننده ترین برنامه های تلویزیونی ایران بوده و طرفداران بسیاری بویژه در میان کودکان و نوجوانان دارد.
این در حالی است که کلاه قرمزی از محبوبیت زیادی هم برای بزگسالان برخوردار است و با نسل های متفاوتی رابطه برقرار کرده است.
کلاه قرمزی شخصیت اصلی این مجموعه است، پسری بازیگوش، تنبل و مهربان که قادر به بیان درست کلمات نیست و همین موضوع ماجراهای جالبی را پدید می آورد.
عروسک گردان کلاه قرمزی دنیا فنی زاده، فرزند زنده یاد پرویز فنی زاده است و صدا پیشه آن حمید جبلی، کارگردانی و اجرای برنامه را هم ایرج طهماسب برعهده دارد.
در طول سالهای اخیر شخصیت های تازه ای هم به این مجموعه اضافه شده اند، عروسک هایی باخصوصیات، ویژگی ها و گویش های متفاوت که نقش مهمی در محبوبیت این مجموعه تلویزیونی داشته اند.
پسر خاله، آقای همساده، فامیل دور، دوره، خانم بزرگ، دختر همسایه، بی بی گل، گابی، ببعی، ببخشید و پسر عمه از جمله شخصیت های محبوب کلاه قرمزی هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: