">
تلویزیون چکاد

پس از ماه‌ها، مذاکرات بین‌الافغانی در دوحه از سر گرفته شد

11

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از دوحه، هیات‌های مذاکره‌کننده دولت افغانستان و پیکارجویان طالب پس از ماه‌ها دیدار کرده و بر لزوم تسریع گفتگوها توافق کردند.

 

نعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی پیکارجویان طالب در قطر با انتشار پیامی در توییتر از دیدار هیات‌های مذاکره‌کننده خبر داده و گفته است که شب گذشته طرفین با یکدیگر پیرامون مباحث اولیه تشکیل جلسه دادند.

آقای وردک گفته است که در این دیدار طرفین توافق کرده‌اند تا روند مذاکرات و موضوعات نهایی سرعت یابد.

در عین حال، هیات مذاکره کننده دولت افغانستان نیز از دیدار محمد معصوم استانکزی، رییس این هیات و شماری از اعضای تیم مذاکره‌کننده دولت با رییس و اعضای تیم مذاکره کننده پیکارجویان طالب خبر داده است.

هیات دولت نیز تایید کرده است که دو طرف مذاکره پیرامون «موضوعات اجندای مذاکرات» به توافق رسیده‌اند اما جزئیات بیشتری ارائه نکرده است.

این در حالی است که هر دو طرف روزهای گذشته دیدارهای مختلفی با مقام‌های سازمان ملل، اتحادیه اروپا، قطر و ترکیه داشته‌اند و تمامی این مقام‌ها بر لزوم از سرگیری مذاکرات بین‌الافغانی تاکید ورزیده بودند.

قابل یادآوری است انتظار می‌رود زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان نیز در راس هیات اعزامی ایالات متحده رهسپار دوحه شود.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.