">
تلویزیون چکاد

مقام ارشد آمریکایی: طالبان روز به روز بیشتر خود را منزوی می‌کنند

71

جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباط راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا در تازه‌ترین اظهارات خود گفت، طالبان در افغانستان تعهدات خود را نقض می‌کنند و با این کار بیشتر در انزوا قرار می‌گیرند.

آقای کربی تاکید ورزید که عملکرد این گروه در افغانستان پیامدهای بسیاری خواهد داشت و آن‌ها به انزوای خود در جامعه بین‌المللی ادامه می‌دهند.

این مقام ارشد آمریکایی تاکید ورزید که طالبان به دنبال مشروعیت، دریافت کمک‌های مالی و سرمایه‌گذاری در افغانستان هستند و می‌خواهند تا روابط بین‌المللی با جامعه جهانی داشته باشند، ‌اما خلاف تعهدات خود عمل می‌کنند.

او خاطر نشان ساخت که اگر طالبان می‌خواهد تا مشروعیت داشته باشد و توسط جامعه جهانی به رسمیت شناخته شود باید به وعده‌های خود عمل کند و مطابق با آن‌ها رفتار داشته باشند.

این در حالی است که طالبان همواره انتقادات بین‌المللی به وضعیت موجود در افغانستان و سیاست‌های این گروه در قبال زنان و دختران را دخالت در امور داخلی این کشور تعریف کرده است.

طالبان هرگونه راه نرمش با جامعه جهانی را مسدود ساخته و بر این باورند که جامعه جهانی باید بدون در نظر گرفتن محدودیت‌ها و روش حکومتداری این گروه در افغانستان، به این کشور کمک کند و آن‌ها را به رسمیت بشناسد.

بیشتر بخوانید:

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.