">
تلویزیون چکاد

طالبان از آغاز فرایند ساخت شفاخانه هماتولوژی در هرات خبر داد

27

مسوولان صحی طالبان اعلام کرده‌اند که کار ساخت شفاخانه هماتولوژی ولایت هرات برای درمان بیماران مبتلا به تالاسمی یا نوعی از سرطان خون در این ولایت آغاز شده است.

به گفته معاون ریاست صحت عامه ولایت هرات، سنگ تهداب این شفاخانه روز گذشته بر زمین قرار داده شده و اکنون روند ساخت آن آغاز شده است.

وی در ادامه افزود، طرح ساخت این شفاخانه از مدت زیادی است که با همکاری شماری از افراد خیر در داخل و بیرون از کشور روی دست گرفته شده و اکنون با هماهنگی والی طالبان در هرات این شفاخانه ساخته خواهد شد.

مسوولان وزارت صحت عامه طالبان در هرات تاکید ورزیده‌اند که بودجه مورد نیاز برای ساخت این شفاخانه از سوی یک نهاد خیریه و با همکاری شماری از بازرگانان و سرمایه‌گذاران هراتی تامین شده است.

در عین حال، داکتران ولایت هرات نیز بر این باور هستند تعداد کودکان مبتلا به تالاسمی در این ولایت روز به روز در حال افزایش است و در حددو ۶۰۰ کودک در غرب کشور به این بیماری مبتلا هستند.

مسوولان صحی هرات اذعان کرده‌اند که در حال حاضر هشت هزار بیمار مبتلا به انواع امراض سرطانی در شفاخانه حوزوی این ولایت ثبت شده‌اند، اما بیماری تالاسمی بیشتر در بین کودکان دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.