">
تلویزیون چکاد

زنان در خدمت دختران؛ فراهم‌سازی زمینه یادگیری خیاطی برای زنان هلمندی

31

به گزارش منابع محلی، یک زن در ولایت هلمند زمینه آموزش و یادگیری حرفه و فن را برای ده‌ها دختر در این ولایت فراهم کرده است.

به گزارش رسانه‌ها، این خانم با ساخت یک کارگاه کوچک لباس‌دوزی زمینه یادگیری خیاطی را برای شماری از دانش‌آموان بالاتر از صنف ششم که از مکتب محروم هستند فراهم ساخته است.

مریم محمدی، زن جوانی که این کارگاه خیاطی را ایجاد کرده می‌گوید، هدف او فراهم ساختن زمینه یادگیری حرفه و کار برای دانش‌آموزان دختر است.

او در ادامه گفت، در حال حاضر ۵۰ دختر در کارگاه او در حال آموزش هستند، اما کمبود ماشین خیاطی وجود دارد و او از طالبان می‌خواهد تا در این زمینه کمک کنند.

در عین حال، دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این کارگاه نیز گفته‌اند که می‌خواهند با استفاده از فرصت به وجود آمده حرفه و فن یاد بگیرند.

آن‌ها می‌گویند که این کارگاه بسیار موثر واقع شده، چرا که مکاتب مسدود هستند و با یادگیری یک حرفه جدید فواید بسیاری در آینده برای آن‌ها ایجاد خواهد شد.

در عین حال، مسوولان محلی طالبان در هلمند نیز گفته‌اند که برای بازاریابی تولیدات این کارگاه همکاری لازم را خواهند داشت.

این در حالی است که بیشتر از یک سال و نیم از حاکمیت طالبان در افغانستان می‌گذرد و دانش‌آموزان دختر بالاتر از صنف ششم اجازه حضور در مکاتب درسی خود را ندارند.

بیشتر بخوانید:

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.