">
تلویزیون چکاد

زنان افغان در هرات بازار ویژه بانوان راه‌اندازی کردند

4

شماری از زنان تجارت‌پیشه در ولایت هرات، بازار ویژه تولیدات بانوان را در این ولایت راه‌اندازی کرده‌اند.

این زنان تاکید دارند که وضعیت اقتصادی در کشور بسیار نامطلوب و سخت است و آن‌ها تلاش می‌کنند که کار و بار خود را رونق بدهند.

دکانداران زن در این بازار می‌گویند که اگر مفادی از این بازار به دست بیاورند، آن را با خانواده خود شریک می‌کنند و از اینکه می‌توانند برای خود کار کنند افتخار می‌کنند.

به گفته مسوولان برپایی این بازار، بیشتر از  ۳۰ زن و دختر تجارت‌پیشه در این بازار فعالیت دارند و اکثر آن‌ها نان‌آور خانواده خود هستند.

در عین حال، اتاق تجارت و صنایع زنان در حوزه غرب افغانستان می‌گوید، پیوستن زنان به فعالیت‌های بازرگانی در افغانستان بسیار دلگرم‌کننده است.

نرگس هاشمی، رییس اتاق تجارت و بازرگانی زنان می‌گوید، بیشتر دکان‌هایی که در این بازار ویژه بانوان قرار دارند تولیدات خیاطی هستند و در بخش لباس زنانه، تشریفات مجالس و صنایع دستی فعالیت می‌کنند.

ساکنان هرات نیز بر این باورند که راه‌اندازی این بازار ویژه بانوان اقدام بسیار خوبی بوده و زنان می‌توانند با آرامش و راحت خرید خود را به ویژه در بخش لباس انجام دهند.

براساس آمارهای ارائه شده از سوی اتاق تجارت و صنایع زنان در حوزه غرب، بیشتر از یک هزار و ۵۰۰ نفر از زنان و دختران در این ولایت مصروف فعالیت‌های بازرگانی هستند و علاقه به بازار و کار در میان آن‌ها افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.