">
تلویزیون چکاد

دیدار معین‌های وزارت خارجه ایران و افغانستان در نقطه صفر مرزی

34

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

وزارت خارجه افغانستان با انتشار اعلامیه‌ای از دیدار میرویس ناب، معین سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان با محسن بهاروند معین امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه ایران خبر داده است.

 

در این اعلامیه آمده که آقای ناب هنگام بررسی و بازدید از روند قیر ریزی نقطه صفر مرزی میان ایران و افغانستان با آقای بهاروندیدیدار کرده و نسبت به افتتاح خط راه‌آهن خواف هرات ابراز خرسندی کرده است.

آقای ناب در این دیدار بر لزوم افزایش سطح همکاری‌های بازرگانی و اقتصادی دو کشور تاکید ورزیده و خواستار گسترش همکاری‌های دوجانبه در دیگر بخش‌های دو کشور نیز شده است.

آقای بهاروند نیز یادآور شد که یک اراده قوی سیاسی میان رهبران افغانستان و ایران برای رشد و توسعه مناسبات دو کشور وجود دارد و افزود که پناهجویان افغان در توسعه اقتصادی و رفاه ملی ایران نقش‌آفرینی کرده‌اند.

وی در گفته‌های خود تقویت کمیسیون مشترک مرزی با هدف جلوگیری از عبور و مرور غیرقانونی از مرزهای دو کشور را ضروری عنوان کرد.

قابل یادآوری است که دو طرف در گفتگوی خود بر ایجاد سهولت جهت رفت و آمد مسافران، استفاده از ظرفیت‌های موجود برای رشد همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی و دیگر موضوعات دوجانبه به تبادل نظر پرداخت.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.