">
تلویزیون چکاد

آمریکا برقراری دولت در افغانستان از مسیر جنگ را غیرقابل قبول می‌داند

12

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

وزارت خارجه آمریکا به تازگی اعلام کرده است که این کشور از طرف‌های درگیر می‌خواهد تا یک توافق سیاسی از راه‌های مسالمت‌آمیز برقرار کنند.

 

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید آمریکا از طرف‌های درگیر خشونت افغانستان می‌خواهد تا جنگ را خاتمه داده و به توافق برسند، چرا که اگر دولتی از طریق زور به مردم حاکم شود آن را به رسمیت نخواهد شناخت.

وی در ادامه افزود، اینکه پیکارجویان طالب در مذاکرات صلح دوحه شرکت می‌کنند یک واقعیت است چون می‌دانند تنها از طریق دیپلماسی و مذاکره می‌تواند به مشروعیت بین‌المللی دست پیدا کنند.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که منابع خبری از ورود یک هیئت قطری برای ادامه و تسریع در روند مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و پیکارجویان طالب به کابل خبر داده است.

این هیئت وارد کابل شده و در نظر دارد که به عنوان یک میانجی میان دولت افغانستان و پیکارجویان طالب عمل کند تا روند مذاکرات مستقیم سرعت پیدا کند.

این در حالی است که افغانستان با آغاز خروج نیروهای خارجی گواه سنگین‌ترین حملات پیکارجویان طالب طی۲۰ سال اخیر بود که در نتیجه آن بالغ بر ۱۰۰ ولسوالی به دست این گروه افتاد و حملات آن‌ها به مراکز شهرها و ولایت‌ها آغاز شده است.

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.