تحلیلگران حوزه فناوری گزارشی مبنی ‌بر کاهش فروش کامپیوتر‌های شخصی به دلیل افزایش تعداد کاربران موبایل‌های هوشمند، ارایه کرده‌اند.

 

آخرین آمار فروش مربوط به کامپیوترهای شخصی در سه‌ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ در مجموع ۵۸٫۵ میلیون کامپیوتر بوده که این رقم نسبت به سال گذشته، ۴٫۶ درصد کاهش یافته است.

با این‌حال تقاضاها همچنان برای خرید کامپیوترهای شخصی ادامه دارد و با وجود کاهش فروش کامپیوترهای  شخصی سه شرکت بزرگ در این حوزه توانستند سهم خود از بازار را افزایش دهند .

شرکت لنوو یکبار دیگر به عنوان بزرگترین شرکت فروش کامپیوترهای شخصی در دنیا توانست بیشترین فروش کامپیوتر در دنیا به خودش اختصاص دهد.

پس از لنوو، کمپانی HP با سهم ۲۱٫۹ درصد و رشد ۰٫۸ درصدی نسبت به سال گذشته توانست رتبه دوم لیست پرفروش‌ترین کامپیوترهای شخصی را به دست آورد.

کمپانی مشهور Dell نیز با ثبت سهم ۶٫۶ درصدی از کل فروش بازار جهانی و رشد ۱٫۵ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ در رده سوم این لیست قرار گرفته است.

با این حال در حالت کلی می‌توان گفت، آمار فروش کامپیوترهای شخصی در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته، به علت افزایش تعداد کاربران موبایل‌های هوشمند ۳٫۵ درصد کاهش یافته است.

 

 

بیشتر بخوانید:

افزایش موبایل‌های هوشمند به کاهش فروش کامپیوترهای شخصی انجامیده است

افزایش موبایل‌های هوشمند به کاهش فروش کامپیوترهای شخصی انجامیده است

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :