زلمی‌خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح کشور اعلام کرده که اگر روی مذاکرات بین‌الافغانی و آتش‌بس همه‌جانبه، با گروه طالبان توافقی نشود، روی مسایل دیگر توافقی در کار نخواهد بود.

 

آقای خلیلزاد که در یک هفته گذشته مشغول مذاکره با نمایندگان طالبان در دوحه بوده، در حساب توییتری خود نوشته است که دراین گفتگوها با نمایندگان این گروه پیشرفت‌های مهمی صورت گرفته اما تا هنوز توافقی بدست نیامده است.

پیش از این یک منبع گروه پیکار جویان طالب گفته بود که پس از یک هفته مذاکره میان نمایندگان این گروه و امریکا در قطر، قرار است بزودی نتیجه این مذاکرات در یک اعلامیه مشترک اعلام شود.

این منبع که نامش ذکر نشده در کابل گفته که در نتیجه این مذاکرات، هیات امریکایی توافق کرده که نیروهای این کشور را از افغانستان خارج کند اما توییت اخیر آقای خلیلزاد بیانگر آن است که اختلافات هنوز حل نشده است.

همچنان پیشتر گفته شده بود که قرار است ملاعبدالغنی برادر، رئیس جدید دفتر سیاسی طالبان به زودی به مذاکرات صلح میان این گروه و نمایندگان امریکا در دوحه بپیوندد.

ملا برادر دو روز پیش به عنوان رئیس دفتر سیاسی طالبان تعیین شد؛ اقدامی‌که هدف از آن تقویت گفتگوهای صلح با واشنگتن خوانده شده است.

ملا عبدالغنی برادر، پنجاه سال دارد و یکی از چهار نفری است که در سال ۱۹۹۴ میلادی گروه پیکار جویان طالب را به رهبری ملا عمر تاسیس کردند

 

بیشتر بخوانید:

خلیلزاد: "تاهنوز هیچ توافقی صورت نگر فته است"

خلیلزاد: “تاهنوز هیچ توافقی صورت نگر فته است”

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :