احزاب سیاسی در کشور می‌گویند که آرای مراکزی که در آن از بایومتریک استفاده نمی‌شود، باید باطل اعلام شود.

 

آنان خواستار به کارگیری دستگاه‌های شناسایی بایومتریک در تمام مراکز رأی‌دهی در روز انتخابات هستند و می‌گویند:  اکنون که زمینه استفاده از دستگاه‌های شناسایی بایومتریک فراهم شده باید در تمامی مراکز از آن استفاده شود.

در کنار این موضوع کمیته احزاب و جریان‌های سیاسی کشور از کمیسیون انتخابات می‌خواهند که به تمامی واجدان رأی‌دهی به شمول کسانی که شناسنامه های شان برچسب زده نشده  نیز فرصت رأی‌دهی داده شود.

اعضای این کمیته همچنان گفته اند که به منظور جلوگیری از تقلب در انتخابات، باید دو انگشت رأی دهنده، تصویر و تصویر شناسنامه رأی دهنده، ثبت شوند.

در همین حال نور رحمان اخلاقی، نماینده‌ی حزب جمعیت اسلامی گفت:” استفاده از تکنالوژی بایومتریک در شهرها و مراکز و محلاتی که اینترنت وجود دارد باید به صورت آنلاین باشد، زیرا استفاده از آفلان با موج بزرگی از آرای تکراری روبرو می‌شود”.

به پاسخ احزاب سیاسی، کمیسیون انتخابات اما می‌گوید که تنها کسانی می‌توانند رأی دهند که شناسنامه‌های شان را برچسب انتخاباتی زده اند.

سید حفظ الله هاشمی، دبیر کمیسیون مستقل انتخابات در این مورد گفته که فراهم کردن و توزیع اینترنت به ۲۱ هزار مرکز رأی‌دهی مشکل است و اگر اینترنت فراهم نشود آنها به صورت آفلاین این برنامه را پیش خواهند برد.

استفاده از دستگاه بایومتریک برای شناسایی رأی دهندگان و دادن حق نظارت به احزاب و جریان‌های سیاسی از روند انتخابات، از خواسته‌های عمده احزاب و جریان‌های سیاسی بودند که اکنون از سوی کمیسیون انتخابات پذیرفته شده است.

 

بیشتر بخوانید:

احزاب سیاسی: آرای مراکزی که در آن از بایومتریک استفاده نمی‌شود باید باطل شود

احزاب سیاسی: آرای مراکزی که در آن از بایومتریک استفاده نمی‌شود باید باطل شود

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: