در دیداری که عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت با دبیر کل سازمان ملل متحد داشته، گفته که تا کنون در سیاست پاکستان در قبال افغانستان و مبارزه با دهشت افگنی تحول جدی دیده نشده است.

 

گفتنی‌ست که این دیدار روز گذشته در نیویورک صورت گرفته است.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در این دیدار صلح و ثبات را در افغانستان آرزوی این سازمان خوانده است.

وی همچنین گفته که برگزاری انتخابات شفاف و با اعتبار یکی از راه‌های برقراری ثبات و استقرار در افغانستان است که باید از سوی دولتمردان افغانستان برای اجرای آن تلاش شود.

در همین حال رییس اجراییه گفته است که حکومت افغانستان به برگزاری یک انتخابات شفاف و معتبر و با استفاده از سیستم بایومتریک متعهد بوده و با سازمان ملل و نهادهای همکار در این زمینه همکاری خواهد کرد.

آقای عبدالله در این دیدار از آمادگی حکومت افغانستان برای حضور و گزارش‌دهی در نشست ژنیو نیز سخن زده است.

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت در دیدارش با دبیر کل سازمان ملل متحد همچنان گفته که افغانستان برای بیرون رفت از چالش‌های موجود، نیازمند همکاری‌های صادقانه کشورهای منطقه به ویژه پاکستان است.

وی در رابطه به موضوع مهاجرین، عودت کنندگان و آوارگان داخلی در کشور نیز گفته که افغانستان به این موضوع رسیدگی کرده و در این قسمت نیازمند همکاری فعال سازمان ملل و جامعه جهانی می‌باشد.

در پایان این دیدار دبیر کل سازمان ملل متحد به افغانستان وعده همکاری داده و گفته که آنان به خاطر صلح و استحکام درافغانستان، خواهان استقلالیت نهادها در این کشور است.

 

بیشتر بخوانید:

عبدلله عبدالله: سیاست پاکستان در برابر افغانستان تغیر نکرده است

عبدلله عبدالله: سیاست پاکستان در برابر افغانستان تغیر نکرده است

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: