بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان می‌گوید که بخش بزرگی از کمک‌های جامعه جهانی در افغانستان به نفع جنگ‌سالان تمام می‌شود.

 

وی افزوده که جنگ‌سالان در افغانستان بیشتر پول‌های کمکی را در حساب‌های بانکی شان در بانک‌های دبی انتقال داده و یا در خرید خانه و موترهای لوکس  هزینه می‌کنند.

جان ساپکو، بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان از کشورهای کمک کننده خواسته که تا زمان به وجود آمدن یک مکانیزم درست، برای مصرف کمک‌های جهانی و کاهش فساد در افغانستان، روند کمک‌رسانی را متوقف سازند.

به گفته وی کشورهای تمویل کننده افغانستان به شمول آمریکا با کمک‌های بی‌حساب و بدون وجود سیستم نظارتی، فساد اداری در افغانستان را رشد داده و شمار زیادی از جنگ‌سالاران را توانمند ساخته است.

بر بنیاد اظهارات بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان، با وجود تلاش‌های دوامدار کشورها، فساد در افغانستان کاهش نیافته و پیکارجویان طالب نیز تا هنوز از تجارت مواد مخدر استفاده کرده و منفعت شان را تامین می‌کنند.

فساد و تجارت غیر قانونی مواد مخدر در کنار استفاده‌جویی‌های غیر مسئولانه در افغانستان باعث شده که بحث توقف کمک‌های جهانی به کشور مطرح شود.

 

بیشتر بخوانید:

پول کمک‌های جهانی در افغانستان به جیب جنگ‌سالاران می‌رود

پول کمک‌های جهانی در افغانستان به جیب جنگ‌سالاران می‌رود

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: