مسئولان ریاست محیط زیست هرات از آلودگی هوا که ناشی از فعالیت موترهای استهلاک شده و دودزا در سطح  این شهر است ابراز نگرانی می‌کنند.

 

نصیر احمد فضلی، رئیس اداره محیط زیست هرات به تلویزیون چکاد گفته است که موترهای کهنه و دودزا یکی از عوامل اساسی آلودگی‌ هوای این ولایت می‌باشند.

وی افزوده است که آلودگی ایجاد شده از دود این موترها در سطح شهر سلامتی شهروندان هرات را با خطر مواجه ساخته است.

به گفته وی سال‌هاست که به دلیل نبود  وسایط نقلیه عمومی در این ولایت از وسایط نقلیه کهنه و استهلاک شده استفاده می‌شود که هوای هرات را به حد زیادی آلوده ساخته است.

در همین حال موترهای کهنه و استهلاک شده در سطح شهر هرات در کنار آلودگی هوا همواره آلودگی صوتی نیز ایجاد کرده و باعث آزاد و اذیت شهروندان هرات  می شوند.

گفته می‌شود که بارها از ریاست ترانسپورت و آمریت تصدی در این ولایت تقاضای تعمیراین وسایط  شده است اما در این قسمت هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

با این حال ریاست محیط زیست هرات می‌گوید که آنان همواره به همکاری مدیریت ترافیک این ولایت موترهای دودزا را توقف داده و با متخلفین برخورد کرده اند.

بر بنیاد گفته‌های آنان اگر از سوی مقام‌های مسئول برای حل این معضل راه حلی سنجیده نشود آلودگی‌ ایجاد شده به وسیله این موترها تاثیرات منفی و جبران ناپذیری را بر سلامتی شهروندان هرات خواهند گذاشت.

گفتنی‌ است که با گذشت هر سال به تعداد موترهای کهنه و دودزا در سطح شهر هرات افزوده می‌شود اما ریاست ترانسپوت این ولایت تا کنون  هیچ اقدامی نکرده است.

 

بیشتر بخوانید:

هرات شهری که به سختی نفس میکشد

هرات شهری که به سختی نفس میکشد

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :