اقشار مختلف فراه بخصوص علما در تجمعی ضمن تاکید بر آغاز کار عملی بند بخش آباد، خواهان برطرف کردن فساد اداری در گمرک و مشکلات امنیتی این ولایت شده اند.

 

آنان گفته اند اگر حکومت این مشکلات را برطرف نکند دست به تحصن خواهند زد.

قرار بود که بند بخش آباد فراه به مدت ۱۸ ماه تکمیل شود اما بیش از دو سال از امضای قرار داد ساخت آن می‌گذرد اما تا کنون تنها دیزاین تفصیلی این بند تکمیل شده است.

حالا شماری از اقشار مختلف فراه در تجمعی برعلاوه تاکید بر ساخت بند بخش آباد فراه، حمایت شان را از پروژه‌های زیربنایی، پروژه تاپی و ساخت جاده میل ۷۸ اعلام کردند.

«محمد طاهر» یکی از علمای دینی در فراه از رییس جمهور خواست تا با سفر به این ولایت کار ساخت بند بخش آباد را آغاز کند.

در همین حال «حاجی آغا» یکی دیگر از علمای دینی فراه ضمن تاکید بر آغاز کار عملی ساخت بند بخش آباد از وجود فساد در گمرک این ولایت پرده بر داشت.

وی به حکومت مرکزی هشدار می‌دهد که اگر فساد را از گمرک این ولایت ریشه کن نکند دست به تحصن خواهند زد.

از سویی هم مسئولان اداره محلی فراه می‌گویند اکنون به دلیل نظارت از گمرک از سوی وزارت مالیه و اداره محلی فراه، فساد در گمرک این ولایت وجود ندارد.

محمد ناصر مهری، سخنگوی والی فراه می‌گوید که اگر فردی سندی مبنی بر موجودیت فساد در دست دارد می‌تواند برای بازداشت عاملان فساد در گمرک به اداره محلی بسپارد.

از سویی هم عالمان دینی در بخشی از این تجمع افزایش ترورها در شهر فراه را نیز نکوهش کرده اند.

این در حالیست که چند روز پیش ساکنان ولسوالی بالابلوک فراه نیز در یک تجمع اعتراضی خواستار آغاز کار ساخت بند بخش آباد شدند. آنان هشدار داده اند که اگر کار ساخت عملی این بند آغاز نشود شاهراه فراه – کابل را مسدود خواهند کرد.

این نخستین باری نیست که ساکنان فراه بخاطر مشکلات امنیتی و ساخت بند بخش آباد تجمع می‌کنند، در گذشته نیز اقشار مختلف فراه در گردهمایی‌های متعدد خواهان آغاز کار بند بخش آباد و بهبود امنیت شده اند.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :