مقام های چینی در افغانستان می گویند که این کشور در تلاش آن است تا افغانستان  را در پروژه “کمربند و راه” که یک پروژه بزرگ منطقه ی است، شامل سازد.

 

لیو جینگ سونگ سفیر چین در کابل می گوید که افغانستان توقع زیادی از نشست سازمان همکاری‌های شانگهای دارد و یکی از آن‌ها سود جستن از پروژه “کمربند و راه” است.

سفیر چین در کابل، می‌گوید که کشورش تلاش دارد تا افغانستان را در پروژه “کمربند و راه” این کشور که یک پروژۀ بزرگ منطقه‌یی است، شامل سازد.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که رئیس جمهور اشرف غنی، در راس یک هیئت بلند پایه دولتی در نشست سازمان همکاری‌های شانگهای در چین شرکت کرده است.

در همین حال مسئولان وزارت اقتصاد می‌گویند که افغانستان به دلیل موقعیت مهم راهبردی اش، بخشی از پروژه کمربند و راه است و این پروژه می‌تواند در بهبود ثبات اقتصادی افغانستان کمک کند.

پروژه کمربند و راه یک پروژۀ انکشافی است که از سوی حکومت چین پیشنهاد شده است و هدف آن اتصال منطقه‌یی و ایجاد همکاری‌های بیشتر میان کشورهای منطقه می‌باشد.

این پروژه تا سال ۲۰۱۶ میلادی به نام پروژه “یک کمربند و یک راه” یاد می‌‌شد و پس از آن به نام پروژه «کمربند و راه» تغییر یافت.

 

بیشتر بخوانید:

اقدام چین برای شامل ساختن افغانستان در پروژه "کمربند و راه"

اقدام چین برای شامل ساختن افغانستان در پروژه “کمربند و راه”

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: