اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و رولا غنی بانوی اول کشور امروز پنجشنبه ۱۳ ثور، طی مراسمی در کابل با گرفتن شناسنامه‌های الکترونیکی، روند توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی را در کشور رسما آغاز کرد.

 

مراسم افتتاح توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی امروز از سوی رئیس جمهور افتتاح شد و در این مراسم سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و شمار دیگر از مقام‌های دولتی نیز شناسنامه الکترونیکی اخذ کردند.

رئیس جمهور کشور گفت که افغانستان امروز گامی را بر اساس «قانون اساسی» به‌‍خاطر پیاده کردن یک نظام متوازن گذاشته‌است.

وی افزود که شناسنامه‌های الکترونیکی برای شهروندان کشور سهولت ایجاد نموده و دسترسی به معلومات هویتی یک فرد را آسان می‌کند.

غنی بیان داشت که بخاطر تامین امنیت در کشور این روند را آغاز کرده است زیرا احتمال دارد که تروریستان با استفاده از شناسنامه‌های جعلی چنین عمل‌ها را انجام بدهند.

به گفته رئیس جمهور، روند توزیع شناسنامه‎های الکترونیکی حمایت کامل دولت را با خود دارد و از ادارۀ ثبت احواف نفوس و نهادهای ذیربط خواست تا کوشش نمایند که این روند به موفقیت پایان یابد.

او افزود که روند توزیع شناس‌نامه‌های الکترونیکی همزمان با توزیع شناسنامه‌های ورقی جریان خواهد داشت و هیچ کدام آن متوقف نخواهد شد.

گفتنی‌ست که قبل از این توزیع شناسنامه‌های ورقی با درج واژۀ افغان با واکنش گوناگون روبرو شده و شماری از شهروندان کشور گفته‌اند که در شناسنامه‌های شان باید کلمۀ افغان ذکر نگردد.

 

بیشتر بخوانید:

 

غنی: بخاطر تامین امنیت روند توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی آغاز شده‌است

غنی: بخاطر تامین امنیت روند توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی آغاز شده‌است

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: