مسئولان در اداره محلی ولایت هرات می‌گویند که تمام آمادگی‌ها بخاطر برگزاری مراسم تجلیل از ۲۴ حوت گرفته شده است.

 

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفت که در مراسم تجلیل از قیام خونین مردم هرات، مهمانان از دیگر ولایات و مرکز کشور نیز حضور داشته باشند.

در عین حال مسئولان در اداره ترانسپورت هرات نیز از آمادگی‌های این اداره برای انتقال ساکنان ولسوالی‌های هرات به مراسم تجلیل از این روز خبر می‌دهند.

«حشمت الله سروری» سخنگوی این اداره گفت که بیش از هشت هزار موتر بخاطر انتقال ساکنان ۸ ولسوالی به این مراسم در نظر گرفته شده است.

قابل ذکر است که ولایت هرات در آستانه ۲۴ حوت قیام خونین مردم هرات، این روزها با پرچم‌های سبز زنگ مزیین شده است.

برای استقبال هر چه بیشتر از ۲۴ حوت و تجلیل از سالروز قیام خونین مردم هرات علیه حکومت وقت، شماری از جاده‌های هرات، جامع سبز به تن کرده است.

شماری از شهروندان هرات که آن روز را به یاد دارند می‌گویند که حرکت مردم هرات در آن وقت، کاملا خود جوش بوده و از طرف کدام گروه یا نهادی رهبری نمی‌شدند.

نصیر احمد احمدی یک تن از شهروندان هرات است که در گفتگو با تلویزیون چکاد چنین می‌گوید: «بخاطر احترام به خون شهدای ۲۴ حوت و یاد آوری از شهامت شان برای کسب آزادی، این روز را تجلیل خواهند کرد.»

این درحالیست که دو روز پیش یک  نمایشگاه عکس از شهدای قیام خونین ۲۴ حوت به خاطر تجلیل از این روز در ولایت هرات برگزار شد.

 

بیشتر بخوانید:

 

افتتاح ولسوالی «زاول» در شیندند هرات

آمادگی برای تجلیل از ۲۴ حوت گرفته شده است

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :