داکتر عبدالله، رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی گفت که تأمین صلح آرزوی تمام مردم کشور است از این رو باید پروسه صلح بگونه شفاف برگزار شود.

 

رئیس اجرائیه امروز در مراسمی که به مناسبت ۸ مارچ روز جهانی زن در کابل برگزار شده بود گفت که صلح با عزت، پایدار و عادلانه آرزوی همه مردم افغانستان است و در این زمینه هیچ نوع تفاوت نظر وجود ندارد.

وی افزود که در نشست پروسه کابل در مورد صلح، رئیس جمهور به طالبان پیشنهاد صلح بدون قید و شرط را ارائه کرده بود که این پیشنهاد در واقع تمثیل اراده‌ی مردم بوده است.

با این حال وی خاطرنشان ساخت که اگر تروریستان از جنگ دست بکشند و به عنوان حزب سیاسی فعالیت کنند باز هم افکار مردم نسبت به این گروه عوض نخواهد شد.

عبدالله در این مراسم اذعان داشت که زنان باید در تمام عرصه‌ها بشمول انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات پارلمانی، شوراهای ولسوالی آیند سهم فعال بگیرند.

عبدالله افزود که حکومت وحدت ملی به تحقق وعده‌های خود در خصوص تأمین حقوق زنان وفادار است و طی ۳ سال گذشته، در این زمینه، دست آوردهای واقعی داشته است.

به گفته او، مشارکت زنان در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی، قضایی و امنیتی، نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌ی نسبت به سال‌های قبل بیشتر شده است.

با این حال زنان افغانستان باید تلاشهای بیشتری نمایند تا از فعالیت‌های حاشیه‌ای خود را رهایی بخشند و به پست‌های  کلیدی راه پیدا کنند.

 

بیشتر بخوانید:

عبدالله: زنان باید در انتخابات آینده سهم بگیرند

عبدالله: زنان باید در انتخابات آینده سهم بگیرند

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: