مسئولان در وزارت کار و امور اجتماعی می‌گویند که روند بایومتریک شدن خانواده‌های شهدا و معلولانی که از این وزارت حقوق می‌گیرند، روز گذشته آغاز شده است.

 

فیض‌الله ذکی وزیر کار و امور اجتماعی در افتتاح سیستم بایومتریک گفت که این سیستم به منظور کاهش تقلب و جلوگیری از فساد در پرداختن حقوق خانواده شهدا و معلولان است.

وی تصریح کرد که الکترونیکی شدن پرداخت حقوق خانواده‌های شهدا و معلولان، آنان را از جنجال‌ها و سرگردانی‌های موجود رهایی می‌دهند.

وزیر کار و امور اجتماعی به این باور است که در حال حاضر افراد خیالی در میان دریافت کنندگان حقوق خانواده شهدا و معلولان وجود دارد.

به گفته وی، فساد و موجودیت اسناد جعلی در زمینه‌ دریافت حقوق خانواده‌های شهدا و معلولان موجود بوده و حتی در ولایت هرات، شبکه‌هایی وجود دارد که با کارت‌های جعلی کوشش می‌کنند حقوق خانواده‌های شهدا و معلولان را بگیرند.

ذکی به این باور است که این روند کمک می‌کند تا بر موجودیت اسناد جعلی برای دریافت حقوق ورثه‌ شهدا و معلولان پایان داده شود.

موصوف تصریح کرد که سمینارهای معلومات‌دهی برای ثبت و بایومتریک بازنشسته‌ها نیز در اکثر ولایات برگزار شده و این وزارت حقوق بازنشسته‌ها را از طریق بانک پرداخت می‌کند.

این روند در حالی  آغاز می‌شود که اکثر خانواده شهدا و معلولان به دلیل عدم آگاهی صاحب حقوق اصلی خویش نمی‌شوند و اکثر آنان نیز شکایت از عدم پرداخت حقوق در زمان معین دارند.

 

بیشتر بخوانید:

روند ثبت بایومتریک خانواده شهدا و معلولان آغاز شد

روند ثبت بایومتریک خانواده شهدا و معلولان آغاز شد

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: