نویسنده گزارش: احمد نصیری

همزمان با تجلیل از این روز مسئولان در ریاست امور زنان ولایت بادغیس می گویند که در ۸ ماه گذشته ۹۵ پرونده خشونت علیه زنان در این ولایت به ثبت رسیده است .

 

زرغونه شیرزاد می افزاید که به دلیل برنامه های اگاهی رسانی از طریق منابر ، عالمان دینی و فعالان مدنی پدیده ی خشونت علیه زنان در این ولایت نسبت به سال های قبل کاهش را نشان می دهد.

شیرزاد خاطر نشان ساخت بیشترین موارد خشونت علیه زنان در این ولایت را ازدواج های زیر سن و خشونت های خانواده گی تشکیل می دهد.

حلیمه راهپیما یکی از فعالان حقوق زن دربادغیس می گوید : دراین اواخر گراف خشونت ها دراین ولایت افزایش یافته و تاکنون هیچ نهادی در راستای کاهش این موارد اقدام جدی و تلاش مثمر ثمری نداشته است.

فیض محمد میرزا زاده معاون والی بادغیس نیز در این مراسم با اشاره به دستاورد های زنان در سال های اخیردر این ولایت گفت : که تمام افراد یک جامعه می تواند در امر کاهش پدیده ی خشونت علیه زنان اقدام کنند و از موارد خشونت ها علیه زنان در جامعه بکاهند.

از ۲۵ نوامبر روز جهانی محو خشونت علیه زنان همه ساله در ولایات مختلف کشور تحت برنامه ها و مراسم های خاصی تجلیل به عمل می آید .

با این همه  بادغیس در غرب کشور از جمله ولایاتی است که هرزگاهی پدیده ی خشونت از میان زنان قربانی می گیرد.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :