فرانس مایکل میلیبن سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان در دیدار با مقام‌های وزارت خارجه ضمن تأکید بر تأمین صلح و ثبات در افغانستان گفت: “که مناسبات سیاسی و اقتصادی افغانستان باید با کشورهای آسیای مرکزی تقویت شود”.
سفیر اتحادیه اروپا در کابل در دیدار با مقام‌های وزارت امور خارجه بر تقویت مناسبات سیاسی و اقتصادی این کشور با کشورهای آسیای مرکزی تأکید کرد.
فرانس مایکل میلیبن سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان در دیدار با مقام‌های وزارت خارجه کشور ضمن تأکید بر تأمین صلح و ثبات در افغانستان گفت که مناسبات سیاسی و اقتصادی افغانستان باید با کشورهای آسیای مرکزی تقویت شود.
وزارت امور خارجه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «حکمت خلیل کرزی» معاون سیاسی این وزارت‌ با هیئت اتحادیه اروپا با حضور میلیبن در وزارت امور خارجه دیدار کرد.
در این نشست، دو طرف بر تأمین و تحکیم صلح و ثبات در افغانستان، آغاز روند صلح و توافقنامه انجام شده با حزب اسلامی حکمتیار، بازگشت مهاجرین افغان از پاکستان، مذاکرات صلح با طالبان، مبارزه با افراط‌گرایی منطقه‌ای و تروریسم بین‌المللی بحث و تبادل نظر کردند.
پیشرفت‌های اخیر دولت در عرصه‌های تکمیل پروژه‌های بزرگ اقتصادی، تقویت مناسبات سیاسی و اقتصادی افغانستان با کشورهای آسیای میانه، نقش مهم کشورهای این حوزه مانند ترکمنستان و ازبکستان در تحکیم بخش اقتصادی و تجاری و تصمیم‌ها و نتایج مؤثر کنفرانس بروکسل در مورد افغانستان از محورهای دیگر این نشست بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: