«امین الله امین» آمر امنیت ملی هرات در یک نشست خبری ضمن اشاره به تلاش‌های پلیس در امر تأمین امنیت، مبارزه با جرایم و بازداشت مجرمین به دستاوردهای یک ماهه ی اخیر پلیس نیز اشاره کرد.

 

وی در این نشست خبری اظهار کرد که طی یک ماه اخیر ۹۱ تن به ظن جرایمی چون قتل، سرقت، تهدید، فروش موادمخدر، لت و کوب، فعل نامشروع، انواع خشونت‌ها، جعل و تذویر و تجاوز جنسی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

آمر امنیت ملی هرات گفت که در پیوند به این قضایا انواع سلاح‌ها و وسایط مختلف نیز به دست آمده است.

موصوف تصریح کرد که طی یک ماه گذشته به هدف تأمین امنیت و کنترل وضعیت به تعداد (۵) عملیات‌های محاربوی، گزمه‌های کشفی، امنی، اجرای کمین و چک‌پاینت‌ها از سوی پلیس ملی و سایر ارگان های امنیتی اجرا گردیده است.

وی همچنان اذعان داشت که در نتیجه عملیات این نیروها، از ۵ حمله مسلحانه مخالفین در ولسوالی‌های پشتون‌زرغون، رباط سنگی، گلران، زنده‌جان و گذره جلوگیری کرده اند.

امین با اشاره به تلاش پلیس هرات در امر مبارزه با موادمخدر گفت که طی ماه جاری، مقدار ۷۶ کیلو و ۴۰۰ و ۸۲ گرام موادمخدر مختلف النوع و مقدار ۶۰۰ لیتر تیزاب کیمیاوی را طی ۱۷ عملیات از نواحی مختلف این ولایت کشف و ضبط کرده اند.

قابل ذکر است که به ارتباط این قضایا ۲۴ تن همراه با یک میل سلاح کلاشینکوف، ۱۴ مبایل و ۴ عراده موتر نیز بدست آمده است.

این بار نخست نیست که مسئولان امنیتی در هرات گزارش‌های این چنینی را ارائه می‌کنند، در گذشته نیز گزارش‌های زیادی از بازداشت افراد مجرم در این ولایت به نشر رسید اما هیچ اقدام جدی در برابر این مجرمان صورت نگرفته است.

 

بیشتر بخوانید:

 

91 تن به ظن جرم‌های مختلف در هرات بازداشت شدند

91 تن به ظن جرم‌های مختلف در هرات بازداشت شدند

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :