مسئولان در شبکه زنان افغان می‌گویند که در جریان سال جاری بیش از ۵ هزار مورد خشونت علیه زنان در کشور به ثبت رسیده است.

شبکه زنان افغان، امروز چهارشنبه مراسمی را به منظور از چهاردهم فبروری روز قیام یک میلیاردی برضد خشونت علیه زنان با شعار«همبستگی، پیشرفت، مقاومت و اتحاد» در کابل برگزار کرد.

مسئولان در این مراسم از افزایش انواع خشونت علیه زنان در سطوح مختلف دولت افغانستان انتقاد کرد و برافزایش نقش زنان در تصمیم گیری‌های بزرگ ملی تاکید کردند.

روشن مشعل مسئول بخش هماهنگی شبکه زنان افغان در این نشست با ابراز نگرانی از افزایش خشونت، خواستار مبارزه همگانی مردم بر ضد خشونت علیه زنان در کشور شد.

وی گفت که خشونت‌های موجود ساختاری، اجتماعی و خانوادگی علیه زنان و دختران افغان، ایجاب می‌کند تا با این معضل یک مبارزه گسترده همگانی صورت بگیرد.

از سویی هم مسئول هماهنگی شبکه زنان افغان خواستار توجه جدی حکومت در افزایش مشارکت زنان در سطوح مدیریتی دولت شده و از سران حکومت خواست که فضای مصوون کاری برای زنان را در درون دولت ایجاد نمایند.

وی از حکومت افغانیستان خواست که مشارکت زنان را در سطوح تصمیم گیری در مسائل کلان ملی که هم اکنون بسیار ناچیز است بلند ببرد.

از سوی هم خانم رولا غنی بانوی اول کشور در پیامی به همین مناسبت خواهان همگرائی و اتحاد زنان افغان شده و از آنان خواست که از طریق همگرایی شان به یک قدرت مبدل شده و در برابر خشونت های اجتماعی بایستند.

وی دستاوردهای زنان افغان را در جریان یک و نیم دهه گذشته بی نظیر خوانده اظهار داشت که زنان افغان با مقاومت و ایستادگی تمام می‌توانند از این ارزش‌ها دفاع کنند.

 

بیشتر بخوانید:

 

5 هزار مورد خشونت علیه زنان افغانستان به ثبت رسیده است

5 هزار مورد خشونت علیه زنان افغانستان به ثبت رسیده است

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: