با تشدید تنش‌ها در شبه‌جزیره کوریا، مقام‌های کوریا شمالی و کوریا جنوبی قرار است برای جلوگیری از رویارویی در مرزهای دو کشور، باهم مذاکرات اضطراری داشته باشند.
کوریا شمالی تهدید کرده است که برای از بین بردن بلندگوهای تبلیغاتی کره جنوبی، به سمت این کشور تیراندازی خواهد کرد.
پیش‌تر، کوریا جنوبی گفت که کوریا شمالی تجهیزات آتشباری خود را به مناطق مرزی منتقل کرده است. به گفته کوریا جنوبی، این اقدام کوریا شمالی در راستای تهدیدهای مربوط به نابود کردن بلندگوهایی است که از جنوب علیه کوریا شمالی تبلیغ می‌کنند.
کوریا شمالی تهدید کرده که اگر کوریا جنوبی به تبلیغات ضد کوریا شمالی از ایستگاه‌های رادیویی مرزی پایان ندهد، وارد عمل خواهد شد.
کوریا شمالی برای از بین بردن این تجهیزات تبلیغاتی ضرب‌الاجل تعیین کرده بود. کوریا جنوبی نیز گفته است که به‌شدت مقابله‌به‌مثل خواهد کرد و جت‌های جنگنده خود را در مناطق مرزی به پرواز درآورده است.
پیش‌تر گزارش شد که کیم جونگ-اون، رهبر کوریا شمالی در پی تبادل آتش نیروهای دو کشور در مناطق مرزی، به نیروهای خط مقدم کره شمالی دستور داده که در وضعیت جنگی باشند.
به گزارش رسانه‌های کره شمالی، آقای کیم در همین ارتباط، روز پنج‌شنبه یک جلسه اضطراری برگزار کرد و در مناطق مرزی، وضعیت شبه جنگی اعلام کرد.
تنش‌های تازه در مرز دو کوریا پس‌ازآن افزایش یافت که کوریا جنوبی با استفاده از بلندگوهای مستقر در مرز دو کوریا، پخش مطالب تبلیغاتی علیه حکومت کره شمالی را از سر گرفت.
مقامات کوریا جنوبی گفته‌اند که تصمیم به پخش این برنامه‌ها در واکنش به زخمی شدن دو نظامی این کشور در اثر برخورد با مین کار گذاشته‌شده در منطقه مرزی گرفته‌شده است. کوریا جنوبی ارتش کوریا شمالی را به کار گذاشتن این مین‌ها متهم کرده اما کوریا شمالی این اتهام را نادرست خوانده است.
این بلندگوهای مرزی پس از یازده سال خاموشی بار دیگر به پخش تبلیغات سیاسی پرداخته‌‌اند. از این بلندگوها برای تبلیغ شرایط زندگی در کوریا جنوبی و “افشاگری” در مورد وضعیت کوریا شمالی استفاده می‌شده است. نظامیان کوریا شمالی مستقر در مناطق مرزی در معرض این تبلیغات قرار دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: