وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که کمک‌های ۴۵ میلیارد دالری آمریکا جهت تجهیزات نظامی این کشور می‌تواند تاثیر مثبتی در مبارزه با تروریزم خواهد داشت.

 

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع کشور گفت که آمریکا این کمک‌ها را جهت تجهیزات نظامیان شان در سال ۲۰۱۸ برآورد کرده است.

وی افزود که مجهز شدن قوای مسلح افغانستان و فشار آوردن دوامدار بالای پاکستان، در راستای از بین بردن فعالیت تروریزم می‌تواند مؤثر واقع شود.

او تصریح کرد، به هر اندازه که قوای مسلح افغانستان تقویت شوند به همان اندازه در مقابل دشمنان قوی‌تر و با اراده تر عمل خواهیم کرد.

از سویی هم آمریکایی گزارش داده که وزارت دفاع این کشور در کمیته روابط بین‌المللی سنای آمریکا اظهار داشته که در سال ۲۰۱۸ حدود ۴۵ میلیارد دالر در جنگ افغانستان مصرف خواهد شد.

در حالی هزینه نظامی آمریکا روشن می‎شود که پس از حملات مرگبار در کابل، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت که کشورش اکنون آمادگس صلح با طالبان را ندارد.

ترامپ در دیدارش با اعضای شورای امنیت ملل متحد در واشنگتن گفت که آمریکا برای مأموریتی که به افغانستان آمده است، آنرا ظرفیت تکمیل شدن آنرا نیز دارد.

با این حال عرفان‌الله عرفان منشی دوم ولسی جرگه افغانستان گف که آمریکا در جنگ افغانستان نسبت به مسایل دیگر باید در تجهیز نیروهای افغان تمرکز داشته باشد.

وی به این باور است که اگر نیم از پول متذکره جهت تجهیزات نظامی افغان سرمایه گذاری شود، تاثیر چشم‌گیری خواهد داشت.

عرفان گفت که آمریکا در ۱۷ سال گذشته پول زیاد را در افغانستان مصرف کرده، اما نتیجه چندانی در پی نداشته‎است.

 

بیشتر بخوانید:

کمک 45 میلیارد دالری آمریکا، تاثیر مثبتی در مبارزه با تروریزم خواهد داشت

کمک ۴۵ میلیارد دالری آمریکا، تاثیر مثبتی در مبارزه با تروریزم خواهد داشت

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: