مسئولان محلی در هرات می‌گویند که شمار آوارگان داخلی و مهاجران اخراج شده فاقد مدارک یا ردمرزی‌ها از کشورهای همسایه در این ولایت روز به روز بیشتر می‌شود اما سطح کمک‌های بشری سازمان ملل متحد برای آنان کاهش یافته است.

 

«جاوید نادم» رئیس اداره مهاجرین و عودت کنندگان هرات، امروز در یک نشست خبری گفت که همه روزه تعدادی از شهروندان، از کشور ایران رد مرز شده و به این ولایت فرستاده می‌شوند.

وی افزود که کاهش کمک‌های سازمان ملل متحد نگرانی مسئولان اداره مهاجرین و عودت کننده‌گان هرات را برانگیخته است.

نادم بیان داشت که سطح کمک‌های سازمان  ملل متحد برای مهاجرین در سال ۹۶، ۷۰ درصد کاهش یافته است.

در حال حاضر، نزدیک به ۹۰ هزار خانواده آواره داخلی و عودت کننده از کشورهای همسایه در ولایت هرات سکونت دارند اما مسئولان اداره مهاجرین می‌گویند که تنها برای ۱۱ هزار خانواده کمک غذایی و نقدی توزیع شده است.

به گفته نادم، در سال گذشته مالی برای کمک به آوارگان هیچ بودجه‌ی وجود نداشت و در سال آینده نیز هیچ بودجه‌ی فرستاده نشده است.

با این همه اداره محلی هرات می‌گوید که اقداماتی از سوی وزارت مهاجرین و عودت کنندگان برای این طیف صورت گرفته است.

از سویی هم جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات به تلویزیون چکاد گفت که در زمستان امسال بیشترین میزان کمک از طریق موسسات بین المللی صورت گرفته است.

نابسامانی اوضاع اقتصادی در کشور یکی از عواملی شمرده می‌شو که سبب اصلی کاهش کمک‌ها از سوی نهادها بین المللی برای آوارگان داخلی و مهاجرین عودت کننده خوانده می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

کمک‌های سازمان ملل متحد 70 درصد کاهش یافته است

کمک‌های سازمان ملل متحد ۷۰ درصد کاهش یافته است

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :