نویسنده گزارش: احمد سهیل نصیری

مسئولان ریاست معارف ولایت فراه از راه یابی بالغ بر ۸۰ درصد اشتراک کنندگان آزمون کنکور به مؤسسات تحصیلات عالی و نیمه عالی کشور در این ولایت سخن می‌زنند.

 

«محمد عظیمی» رییس معارف ولایت فراه می‌گوید که ۸۸ درصد از اشتراک کنندگان آزمون کنکور این ولایت موفق شدند به مؤسسات تحصیلات عالی و نیمه عالی کشور راه یابند.

وی می‌افزاید که ۱ هزار و ۱۵۶ نفر در آزمون کنکور سال جاری ثبت نام کرده بودند که از این رقم  یک هزار و ۲۸ نفر در این آزمون کامیاب شده اند.

نتایج آزمون کنکور ۱۳۹۷ خورشیدی روز چهارشنبه ۱۰ اسد، از سوی وزارت تحصیلات عالی کشور اعلان گردید که گفته می‌شود رقم کامیابان اشتراک کنندگان فراهی در این آزمون چشم‌گیر بوده است.

با این حال «محمد نسیم ساحل» که در این آزمون در سطح فراه رتبه نخست را از آن خود کرده است می‌گوید که با ۳۴۳ نمره به دانشکده طب دانشگاه کابل راه یافته است.

از سویی هم «ناهید زمانی» که در این آزمون رتبه دوم را به خود اختصاص داده با ۳۴۳ نمره به دانشکده طب دانشگاه هرات راه یافته است.

در عین حال «احسان الله» نیز با کسب ۳۳۹٫۵ نمره به دانشکده طب دانشگاه کابل راه یافته و رتبه سوم آزمون کنکور سال جاری را در ولایت فراه به خود اختصاص داده است.

این افراد، کامیابی در آزمون کنکور و راه یابی به مؤسسات تحصیلات عالی و نیمه عالی کشور را مقدمه‌ی برای تلاش‌ بیشتر جوانان فراهی در عرصه فراگیری علم و دانش می‌خوانند.

گفتنی‌ست که فراه از جمله ولایات ناامن کشور است که حضور داعش و پیکارجویان طالب شمار زیادی از کودکان و جوانان این ولایت را از درس و تحصیل محروم کرده است.

با آن هم تعدادی از این افراد توانستند به دانشگاه‌های مختلف راه یابند، دیده شود که حکومت در قسمت ایجاد زمینه های کار برای قشر تحصیل کرده چه پلان‌هایی را عملی خواهد ساخت.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :