همزمان با شروع فصل بهار و سال جدید خورشیدی، خریدو فروش انواع نهال‌ها در سراسر کشور به شمول ولایت هرات رونق پیدا می‌کند.

 

شماری از ساکنان شهر هرات که به مکان‌های نهال فروشی آمده و قصد خریداری نهال را دارند به این باور هستند که کشت نهال و مواظب از آن یکی از کارهای پسندیده بزرگان اسلام بوده و این راه باید ادامه داشته باشد.

«علی احمد رضایی» فردی که برای خرید نهال به منطقه پارک فرهنگ آمده است می‌گوید که علاقه مردم ولایت هرات برای خرید گل و گیاه نسبت به دیگر ولایات بیشتر است.

گفتنیست که امروز سه شنبه، کارزار نهال‌شانی از سوی یک بنیاد اجتماعی در برخی از مناطق ولایت هرات آغاز شده است.

با این حال مسئولان برگزاری این کارزار می‌گویند که با راه اندازی این کارزار خواسته اند تا به دولت مردان بگویند که مردم کشور خواهان صلح، آرامش هستند.

به گفته این مسئولان سرسبزی و رویش نهال‌های تازه، یکی از نمادهای صلح محسوب می‌شود و باید این نماد در سراسر کشور دیده شود.

همواره کارزارهای نهال شانی در هرات با علاقه‌مندی شهروندان در این ولایت برگزار می‌شود اما دغدغه اکثر شهروندان از اینست که بعد از پروسه نهال‌شانی هیچ مراقبتی از آنها صورت نمی‌گیرد.

در همین حال «نجیب الله» یکی از برگزار کنندگان این کارزار می‌گوید اداره شهرداری و ساکنان این ولایت در قسمت حفظ نهال‌های سطح شهر کم کاری کرده اند.

از سوی هم مسئولان بخش سرسبزی اداره شهرداری هرات کم کاری این ادار در قسمت حفظ نهال‌ها را نمی‌پذیرند.

«سید افغان افغان»، مدیر عمومی سرسبزی اداره شهرداری هرات اظهار کرد که فقط ۵ درصد نهال‌ها در ولایت هرات در پی تغییرات جوی از بین می‌رود.

با این همه آقای افغان می‌گوید که اداره شهرداری در نظر دارد تا ۱۴۰ هزار اصله نهال را در سطح شهر و نواحی این ولایت غرس کند.

این کارزار در حالی راه اندازی شده است که شمارش معکوس برای آغاز سال نو آغاز شده است.

 

بیشتر بخوانید:

کارزار نهال‌شانی در آستانه سال نو در هرات

کارزار نهال‌شانی در آستانه سال نو در هرات

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: