رسانه‌ها می‌گویند که سیاست خارجی دونالد ترامپ رییس جمهوری منتخب آمریکا مشخص نیست چرا که او چیز زیادی درباره جهان نگفته است
نیویورک تایمز می نویسد دونالد ترامپ چه به وعده های انتخاباتی اش در ترک تعهد آمریکا به اتحادهای امنیتی بین المللی مانند ناتو عمل کند و چه نکند، پیروزی او کشورهای جهان را وادار به آماده شدن برای روزی می کند که دیگر نتوانند روی آمریکا حساب کنند.
به نوشته نیویورک تایمز این وضع خطری را خلق می کند که بیش از تکیه بر سخنان اغلب متناقض او، بر دشواری پیش بینی عمل او و یا واکنش دیگر کشورها به آن مبتنی است.
این عدم اطمینان بر متحدانی فشار می آورد که حتی قبل از انتخاب ترامپ خود را در موقعیتی در مقابل جهانی می دیدند که در آستانه از دست دادن یکی از ستون های اصلی خود است.
او در مجمع ملی جمهوریخواهان در کلیولند ایران را بزرگترین حامی تروریسم، خواند
او گفت: “سیاست خارجی اوباما-کلینتون داعش را آزاد کرده، خاورمیانه را بی ثبات کرده، و ایران را در موقعیتی برتر در منطقه ساخته است.”
دونالد ترامپ گفته داعش را نابود می کند، جلوی ورود مسلمانان به آمریکا از کشورهای تروریستی را می گیرد، ولادیمیر پوتین را رهبری بهتر در مقایسه با اوباما خوانده، از اسرائیل حمایت کرده و گفته به حل مناقشات اسرائیل و فلسطینی ها کمک خواهد کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: