در آخرین بازی از هفته ۱۰ لیگ برتر انگلستان، چلسی در زمین ساوتهمپتون به میدان رفت و توانست این را تیم دو بر صفر شکست بدهد.
در این بازی شیرهای لندن از همان ابتدا توپ میدان را در اختیار گرفته و فشار زیادی روی دروازه حریف آوردند.
چلسی برای بازگشت به جمع تیم های بالانشین لیگ برتر به امتیازات این مسابقه نیاز داشت و باز هم بدون جان تری، در خانه ساوتهمپتون به مصاف این تیم رفت. آبی های لندن در ۸ بازی اخیر خود در لیگ برتر تنها یک بار موفق به شکست رقیب خود شده بودند.
بازی با برتری شاگردان کونته آغاز شد و آنها توانستند در همان دقیقه ۶ توسط ادن هازارد به گل برسند. پاس موسس در گوشه محوطه جریمه به ستاره بلژیکی رسید و او نیز با حرکت به سمت بیرون و یک ضربه دقیق و زمینی از بین پاهای فوستر، گل اول تیمش را به ثمر رساند.
بعد از گل ساوتهمپتون تلاش زیادی برای جبران انجام داد و می توانست در دقیقه ۱۳ به گل برسد که تلاش آستین در نهایت بی ثمر ماند. در اواخر نیمه اول، هازارد یک بار دیگر با حرکتی انفرادی در موقعیت گلزنی قرار گرفت که این بار در برابر سنگربان حریف ناکام ماند. در ادامه این نیمه اتفاق خاص دیگری رخ نداد تا شاگردان کونته با یک گل برتری به رختکن بروند.
در نیمه دوم، باز هم چلسی آهنگ هجومی خود را حفظ کرد و در همان دقیقه ۴۹ می توانست به گل برسد که پاس عرضی زیبای مارکوس آلونسو در آستانه ورود به دروازه توسط فونته پرتغالی دفع شد.
در دقیقه ۵۵، دیگو کاستا موفق شد گل دوم چلسی را به ثمر برساند. پاس هازارد با حرکت او در عرض همراه شد و ضربه غیرقابل مهار مهاجم ۲۷ ساله اسپانیایی از پشت محوطه جریمه، دور از دستان فوستر به قعر دروازه وارد شد.
در دقیقه ۶۳، چلسی می توانست اختلاف را سه برابر کند اما کاستا و پدرو در استفاده از موقعیتی که از ریباند ضربه هازارد به دست آمد ناکام بودند. در دقیقه ۶۹، ارسال بازیکنان ساوتهمپتون با ضربه سر چارلی آستین ره به جایی نبرد.
در دقیقه ۸۳، حرکت زیبای موسس در عرض و ضربه محکم او با واکنش دیدنی فوستر همراه بود. لحظاتی بعد، چارلی آستین موفق شد دروازه کورتوا را باز کند اما کمک داور در تصمیمی میلیمتری، این گل را مردود اعلام کرد. در دقایق باقیمانده نیز اتفاق خاصی رخ نداد تا چلسی با این پیروزی در یک قدمی صدر جدول قرار بگیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: