ستایش قریشی شش‌ساله، روز یکشنبه، تاریخ ۲۲ حمل از منطقه خیرآباد ورامین ایران ناپدیدشده و شب‌هنگام جسد سوخته او از منزل همسایه ایرانی‌اش یافت شده است.
به گزارش سایت خبری احیانیوز، خانواده ستایش پس از مفقود شدن او، اقدام به انتشار اطلاعیه کرده و تمام محله را جستجو کردند، اما ردپایی از ستایش نیافتند.
این سایت خبری به نقل از پدر ستایش نگاشته که پسر ایرانی این دختر ۶‌ساله را به خانه‌اش کشانده و پس از جنایت هولناک و قتل، با اسیدپاشی جسد او را سوزانده است.
به گفته آقای قریشی؛ این پسر ایرانی به رفیقش تماس گرفته تا آثار این جسد را از بین ببرد اما رفیقش به او توصیه کرده بود تا با پدرش موضوع را در میان بگذارد. زمانی که خانواده قاتل از این قتل مطلع شدند، چندین بار با خانواده ستایش تماس گرفتند و گفتند که دختر شما در همین نزدیکی‌ها است و به‌زودی پیدا می‌شود.
به گفته آقای قریشی، هدف پدر قاتل این بوده تا جسد را بیرون از خانه منتقل و در نزدیکی‌های محله رها کند، اما موفق به این کار نشدند.
پولیس نیروی انتظامی ایران در همان شب وارد منزل شده و‌ جسد را از منزل انتقال داده و قاتل را نیز بازداشت کرده است.
گفته می‌شود نشانه‌هایی از تجاوز جنسی به این دختر شش‌ساله نیز دیده‌شده است.
کاربران شبکه‌های اجتماعی تاکنون به‌گونه تندی نسبت به این رویداد واکنش نشان داده‌اند.
احمد بهزاد، وکیل مردم هرات در پارلمان در صفحه فیس‌بوکش نوشته است:”خبر جنایت تکان‌دهنده در ورامین ایران قلب هر انسانی را به درد می‌آورد. کودکی آواره طعمه گرگ‌صفتی آدم‌خوار شده است”. آقای بهزاد در ادامه نوشته است: “در جهان امروز باید به انسان بودن جدا از تعلقات ملیتی، نژادی، فرهنگی و دینی حرمت نهاد؛ چیزی که جامعه میزبان مهاجران در ایران شدیداً به آن نیازمند است. باشد که ستایش‌های دیگری در پناه ارزش نهادن ما به انسانیت، مصونیت یابند”.
در کشور ایران بیش از دو میلیون افغان مهاجر هستند که گاهی با آن‌ها رفتار نادرستی صورت می‌گیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: