مسئولان اداره هرات برشنا می­گویند که آنان تلاش می­کنند تا به زودترین زمان ممکن مشکل برق وارداتی ایران به هرات حل شود.

 

دلاور مرادی، معاون عملیاتی هرات برشنا در گفتگوی به تلویزیون چکاد گفت که جهت رفع مشکل برق وارداتی ایران به هرات هیئتی به مشهد ایران اعزام گردیده است.

وی افزود، بر اساس فیصله­ای که بین شرکت برشنا، والی هرات، نماینده­گان شورای ولایتی و اتحادیه صنعتگران هرات صورت گرفته قرار است که هیئت اعزامی جهت رفع مشکل برق وارداتی ایران با نماینده شرکت توانیر این کشور دیدار کند.

گفتنی ا­ست که روز شنبه ۳۰ سرطان دو توربین بند سلما در این ولایت فعال گردید که از ۲۸ میگاوات برق تولیدی این دو توربین صرف ۲۲ میگاوات آن جهت تقویت برق وارداتی ترکمنستان موازی با آن  کار خواهد کرد.

دراین حال مسئولان اداره هرات برشنا می­گویند که آنان مجبور اند برق وارداتی ترکمنستان را به صورت نوبتی به مصرف کنندگان برق ایران نیز توزیع کنند.

اکنون با فعالیت دو توربین بند سلما برق وارداتی ترکمنستان به ۶۰ میگاوات رسیده است.

بیش از ۱۵ روز می­شود که برق وارداتی ایران به هرات از ۱۱۰ میگاوات به ۳۰ میگاوات کاهش یافته و شهروندان هرات را با مشکل مواجه ساخته است.

 

بیشتر بخوانید:

نگرانی‌ها از کاهش فعالیت بازرگانان در قندهار گزارش‌ها از قندهار می‌رساند که فعالیت بازرگانان این ولایت، به دلیل افزایش قیمت برق، ۵۰ درصد کاهش یافته است. رحم‌الدین حاجی آغا،

هیئتی به هدف حل مشکل برق وارداتی ایران به هرات وارد مشهد شد

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: