بر اساس گزارش ها رییس ستاد کل ارتش آمریکا، جوزف دانفورد در پاسخ به سؤالات خبرنگاران در آمریکا در ارتباط با دیدار دیروز ۴٫۵ ساعته خود با خلوصی آکار، رییس ستاد کل ارتش ترکیه گفت: ترکیه و ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا برای آزادسازی، حفظ و مدیریت رقه همکاری طولانی مدت خواهند داشت.
او با تاکید بر آگاهی از ناکافی بودن نیروهای دموکراتیک سوریه برای آزادسازی رقه و حفظ آن پس از آزادسازی، اظهار داشت: “همواره می دانستیم که نیروهای دموکراتیک سوریه برای حفظ و مدیریت رقه راه حل نیستند. موضوعی که در حال حاضر بر روی آن کار می کنیم یافتن مجموعه نیروهای مناسب برای این عملیات است.”
دانفورد افزود: “نیروهای مناسب متشکل از نیروهای محلی و افراد دیگر از مناطق نزدیک به رقه، رهبری عملیات را بر عهده و پس از آزادسازی شهر از دست داعش در حفظ و مدیریت این شهر نیز نقش خواهند داشت.”
رییس ستاد کل ارتش آمریکا با تاکید بر این موضوع که در عملیات رقه بیشتر به نیروهای عرب احتیاج خواهند داشت گفت: “نیروهای مانند این نیروها وجود دارد. نیروهای مخالف معتدل سوریه هستند، نیروهای سوریه ای تصفیه شده و نیروهای ارتش آزاد سوریه هستند.”

این مطلب را به اشتراک بگذارید: