مسئولان در فرماندهی پلیس هرات از برخورد قاطع در مقابل آدم ربایان در این ولایت خبر می‌دهند.

 

«امین الله امر خیل» فرمانده امنیه هرات روز دوشنبه ۲۱ جوزا، در یک کنفرانس خبری گفت که در مقابل آدم ربایان تا آخرین مرمی خواهند ایستاد.

وی افزود که در جریان یک ماه گذشته نیروهای امنیتی هرات ۱۲۴ نفر را به ظن جرایم مختلف از سطح این ولایت بازداشت کرده اند.

چندی پیش آمر امنیت فرماندهی پلیس هرات از هم‌دست بودن آمران حوزه‌های امنیتی با مجرمان جرایم جنایی سخن گفته بود و حالا امین الله امر خیل فرمانده امینه هرات به این گفته‌ها مهر تایید می‌زند.

آقای امر خیل خاطرنشان ساخت که پرونده‌های یک تعداد از این افراد به نهادهای عدلی و قضایی فرستاده شده است.

موصوف تصریح کرد: “با مجرمینی که به گونه مستند باز داشت می‌شوند مدارا صورت نمی‌گیرد و طبق قانون به جزای اعمال شان می‌رسند.”

این گفته‌های فرمانده امنیه هرات در حالی بیان شد که صبح روز دوشنبه ۲۱ جوزا، نیروهای امنیتی شهرک اسلام قلعه یک آدم ربا را که قصد داشت یک صراف را با خود ببرد بازداشت کردند.

پلیس هرات همواره افراد زیادی را به جرم های مختلف مثل سرقت، آدم‌ربایی، قتل، خرید و فروش مواد مخدر، حمل سلاح و دیگر جرایم بازداشت می‌شوند اما نگرانی مردم از این راستا کم نشده است.

سرقت‌های مسلحانه در هرات به اوج خود رسیده و این موضوع یکی از دغدغه‌های اصلی ساکنان هرات عنوان می‌شود.

ترور افراد نیز یکی دیگر از نگرانی ساکنان هرات است که مسئولان محلی از بهر کاهش این جرایم اقدام جدی ای را انجام نداده اندو

برای به صفر رساندن سطح این جرایم در ولایت هرات نیاز به یک طرح اساسی دارد که از سوی مسئولان به مرحله اجرا سپرده شود در غیر آن هرات همچنان با مشکلات دست و پنجه نرم خواهد کرد.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :