شماری از کشاورزان در ولایت فراه می‌گویند که محصولات زراعتی این ولایت در سطح منطقه بی نظیر است اُما افت قیمت محصولات زراعتی داخلی در برابرمحصولات خارجی سبب نگرانی آنان شده است.

 

«نور آقا» یک تن از کشاورزان فراه می‌گوید که نبود سردخانه در این ولایت باعث شده تا بیشتر محصولات شان فاسد شود و یا هم با قیمت بسیار پایین به فروش برسانند.

وی افزود که اگر حکومت توجه اش را برای مرفوع ساختن این چالش روی دست نگیرد کشاورزان این ولایت زیان هنگفت مالی را متقبل خواهند شد.

فراه ولایتی که به گفته ساکنان آن محصولات زراعتی اش در سطح منطقه بی نظیر است اما افت قیمت این محصولات همواره نگرانی کشاورزان این ولایت را به همراه داشته است.

در سال‌های پسین محصولات گلخانه داران این ولایت توانست بازارخوبی را پیدا کند و درآمد سالانه صنعت گلخانه‌ای بالغ بر ۱۵ میلیون دالر عنوان شده است.

با این حال چالش های فراروی گلخانه داران در این ولایت باعث شده تا بسیاری از این گلخانه داران از کار شان دست بکشند.

این کشاورزان از حکومت می‌خواهند تا درصدی گمرک را بلند نماید تا قیمت محصولات داخلی در برابر محصولات خارجی افزایش یابد.

ایجاد گلخانه‌های زراعتی یک گام مثبت در راستای رشد اقتصاد کشور عنوان می‌شود و همواره کشاورزان خواستار توجه و حمایت دولت از این قشر جامعه شده اند.

گسترش روند ایجاد گلخانه در ولایت فراه در کنار افزایش فرآورده‌های کشاورزی زمینه کار را برای تعداد بیشماری از ساکنان این ولایت فراهم ساخته است.

 

بیشتر بخوانید:

 

مسئولان اداره زراعت هرات بر ایجاد تسهیلات بیشتر برای کشاورزان تعهد نمودند

نگران کشاورزان فراه از اُفت قیمت محصولات زراعتی

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: