شماری از فعالان مدنی ولایت فراه از خشکسالی در این ولایت ابراز نگرانی کرده و می‌گویند که دولت مکلف است برای ساکنان این ولایت آب زراعتی و همچنین آب شرب را فراهم کند.

 

«حمیدالله رحمانی» فعال مدنی فراه به تلویزیون چکاد گفت که خشکسالی در سال جاری تبدیل به یکی از دغدغه‌های اساسی مردم این ولایت شده و از این ناحیه با مشکلات جدی مواجه هستند.

وی افزود که در برخی از مناطق فراه مردم با اقتصاد ضعیفی که دارند آب آشامیدنی خود را خریداری می‌کنند.

«محمد داوود حقیار» یکی دیگر از فعالان مدنی در فراه می‌گوید که فراه تحت تاثیر خشکسالی قرار گرفته و مردم زیادی بخصوص کشاورزان زیان زیادی را متقبل شده اند.

وی از حکومت می‌خواهد که در کنار راه اندازی بند برق بخش آباد فاز دوم پرژه آبرسانی شهر فراه راه نیز زودتر تکمیل و به مرحله اجرای برساند.

با این حال «عبدالظاهر فراهی» رییس  اداره آبیاری ولایت فراه می‌گوید که بنا به پیش‌بینی های انجام شده، تا حدود ۵ سال آینده  ساکنان این ولایت با مشکل جدی آب آشامیدنی روبرو خواهند شد.

وی این موضوع را مربوط به تکمیل بند بخش آباد می‌داند و خواهان حل این چالش است.

گفته می‌شود که با آغاز کار بند بخش آباد بیش از یکصد هکتار زمین زراعتی فراه آبیاری میشود اما تا هنوز این پروژه به بهره بردای نرسیده است.

این در حالی است که ساکنان ولایت فراه از کمبود آب آشامیدنی نگرانند و از کندی روند پروژه آبرسانی در این ولایت و بند برق بخش آباد انتقاد می‌کنند.

گفته شده که بند برق بخش آباد به ارتفاع هشتاد و یک متر و با ظرفیت یک هزار و سه صد و شصت میلیون متر مکعب است که ظرفیت بیست و هفت میگاوات برق را دارد.

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :