منابع در هرات می‌گویند که به دنبال قطع برق وارداتی ایران به هرات، برق شهرک صنعتی نیز قطع شد و بازرگانان دروازه‌های کارخانه‌هایشان را به همین دلیل مسدود کردند.

 

«نصیر احمد اخند زاده» یکی از بازرگانان شهر هرات به تلویزیون چکاد گفت که قطع شدن برق وارداتی از کشور ایران مشکلات زیادی را بخصوص برای کارخانه‌های تولیدی در شهرک صنعتی ایجاد کرده است.

وی افزود که از یک هفته به این سو برق وارداتی شهرک صنعتی بدون هماهنگی از سوی کشور ایران قطع شده بود و این موضوع مشکلات زیادی را به بار آورده است.

در عین حال صاحبان کارخانه‌های شهرک صنعتی ادعا کردند که به دلیل نوسانات برق تجهیزات و لوازم برقی شان سوخته است.

برق شهرک صنعتی هرات روز دوشنبه ۱۸ سرطان، مجددا از سوی کشور ایران وصل شده اما برق منازل مسکونی که از برق ایران استفاده می‌کنند تاکنون وصل نشده است.

در همین حال شماری از فعالان مدنی و ساکنان هرات می‌گویند که نبود برق علاوه وارد کردن صدمه به صنعت تاثیر مستقیم روی بازار نیز دارد.

از سویی هم مسئولان در اتاق صنایع و معادن هرات این مشکل را به نبود برنامه برای ایجاد نیروگاه برق در هرات ربط می‌دهد.

«حمید الله خادم» رییس اتاق صنایع و معادن هرات از حکومت می‌خواهد تا بازرگانان خارجی را برای سرمایه گذاری روی برق آفتابی و بادی در ولایت هرات تشویق کند.

با این همه اعضای شورای ولایتی هرات می‌گویند که قطع شدن برق شهرک صنعتی باعث به وجود آمدن مشکلات و خسارات به شهرک صنعتی شده است.

«نور احمد حیدری» عضو  شواری ولایتی هرات می‌گوید با وجود ظرفیت تولید برق در هرات هنوز در شهرک صنعتی یک برق دوامداری را وصل نکرده اند.

با این همه جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات گفته است که والی این ولایت در تماس با مسئولان اداره برشنا خواهان پیگیری جدی قطع برق وارداتی ایران به شهرک صنعتی شده اند.

آقای فرهاد افزود که مسئولان اداره برشنا اطمینان داده است تا از قطع برق در روزهای آینده جلوگیری کنند.

این گفته‌ها در حالی بیان می‌شود که دوشنبه هفته گذشته برق وارداتی ایران به شهر هرات بدون هماهنگی با اداره برشنا قطع شده بود اما اکنون بازهم تنها برق وارداتی ایران به شهرک صنعتی وصل شده است.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :