شماری از نمایندگان شورای ولایتی بادغیس وضعیت زندگی آوار‌گان داخلی در مرکز این ولایت را نگران کننده خوانده اند.

 

مونسه قادری، منشی شورای ولایتی بادغیس به تلویزیون چکاد گفته است که وضعیت زندگی آوار‌گان داخلی در مرکز این ولایت نمایندگان شواری ولایتی را نگران ساخته است.

وی افزوده است که شمار زیادی از ساکنان ولسوالی‌های دور دست بادغیس به دلیل خشکسالی به مرکز این ولایت سرازیرشدند و خطر بیماری‌های گوناگون و مرگ و میر روبرو هستند.

به گفته او این آوارگان در هوای بسیار گرم با بدترین وضعیت صحی و بهداشتی زندگی می‌کنند که این مشکل اگر حل نشود فاجعه‌ای را به دنبال خواهد داشت.

از سویی هم برخی از نمایندگان شورای ولایتی بادغیس می‌گویند که اگر این آوارگان به محل‌ اصلی زند‌گی شان برگردانده نشوند تاثیرات بد امنیتی را در این ولایت در پی خواهد داشت.

به گفته آنان اگر آواره‌ها به محل سکونت شان برگردانده نشوند به زودترین فرصت جای خالی آنان را پیکارجویان طالب پر کرده و حکومت محلی بادغیس با تهدیدات شدید امنیتی روبرو خواهد شد.

گفته می‌شود که آوار‌گان بی‌شماری از ولسوالی‌های دور دست بادغیس از جمله بالامرغاب، جوند و قادس به دلیل خشکسالی به مرکز این ولایت آمده اند.

بسیاری از ساکنان ۲۰ ولایت افغانستان به دلیل خشکسالی به مراکز ولایات و ولایات همجوار آن‌ آواره شده اند که ولایت‌های غور و بادغیس نیز از جمله این ولایات می‌باشند.

 

بیشتر بخوانید:

آوارگان داخلی در هرات به ولایات شان برگردانده می‌شوند

نگرانی شورای ولایتی بادغیس از بحرانی شدن وضعیت آوارگان داخلی

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید: