شماری از باشندگان هرات از افزایش ترورها توسط افراد موتورسایکل سوار ابراز نگرانی کرده‌اند. این باشندگان گفتند که ترور و قتل‌های زنجیره‌ای در روز روشن در سطح شهر آنان را به‌شدت نگران ساخته است.
قتل‌های مرموز و هدفمند نیز نگرانی باشندگان هرات را برانگیخته اما آنان از نیروهای امنیتی می‌خواهند تا در این مورد تدابیر ویژه‌ای را روی دست‌گیرند.
حاجی غلام رسول یک‌تن از دکانداران درب ملک به خبرنگار تلویزیون چکاد گفت: وضعیت شهر خراب‌شده بعضی وقت‌ها خبر می‌شویم که چند قدم بالاتر از دکان ما فردی را تیرباران کردند و دکانی و یا مارکتی را به سرقت بردند. این وضع من و تمام دکانداران منطقه را پریشان ساخته است.”
وی گرچه از فعالیت‌های اخیر نیروهای امنیتی راضی است اما گفته که افزایش ترورها شادی را از وی گرفته است.
دکتر عزیزالرحمان جامی مسئول بخش عاجل بیمارستان مرکزی هرات گفت: در طول یک ماه به‌طور اوسط واقعات قتل و ترور توسط افراد مسلح در این حوزه به ۲۴ الی ۲۵ تن می‌رسد که بیشترشان مربوط به هرات است.
مهدی حدید مسئول کمیته امنیتی شورای ولایتی هرات نیز گفت: بیشتر این ترورها انگیزه سیاسی و اقتصادی دارند و تروریستان اصلی با کمترین هزینه توسط افراد بی‌کار عمل ترور را انجام می‌دهند.
در همین حال عبدالرئوف احمدی سخنگوی پولیس هرات گفت که مخالفان حکومت دیگر توان مقابله رویارویی با نیروهای امنیتی را نداشته و هرازگاهی با چنین اعمالی می‌خواهند که هرات را ناامن جلوه دهند. وی تأکید کرد که در بیشتر موارد آنان تروریستان را بازداشت کردند.
باشندگان هرات از ترور بزرگان قومی، شخصیت‌های دولتی و منسوبین امنیتی چند سالی است که رنج می‌برند و این وضعیت همچنان در ولایت هرات حاکم است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: