همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، افزایش قیمت کالاهای اساسی بخصوص مواد غذایی همواره یکی از نگرانی‌های ساکنان شهر هرات بوده است.

با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، قیمت‌ مواد غذایی به گونه‌ی سرسام آوری در کشور بخصوص در ولایت هرات، افزایش می‌یابد.

افزایش نرخ‌ مواد اولیه، شکایت شهروندان هرات را در پی داشته، آنان می‌گویند  که نظارت دولت از نرخ بازار تنها راهکار جلوگیری از بلند رفتن مواد اولیه غذایی در ماه مبارک رمضان می‌باشد.

«امید انوری» ساکن هرات در گفتگو با تلویزیون چکاد گفت که تیم نظارتی دولت باید از بازار نظارت داشته باشد و از افزایش قیمت مواد اولیه و گران فروشی جلوگیری کنند.

وی افزود که خانواده‌های فقیر و کم ‌درآمد در کشور همواره در ماه مبارک رمضان تحت فشار اقتصادی قرار می‌گیرند.

با این حال این مسئله نگرانی شماری از اعضای شورای ولایتی هرات را نیز برانگیخته و از فروشندگان مواد اولیه می‌خواهند تا به  قیمت فروش محصولات شان در ماه مبارک رمضان توجه نمایند.

«سید عظیم کبرزانی» عضو شورای ولایتی هرات به تلویزیون چکاد گفت که یک کمیته انسجام موظف شده تا قیمت مواد غذایی را در داخل شهر را کنترل نماید.

با این وجود «جیلانی فرهاد» سخنگوی والی هرات گفت که این اداره یک هیئتی را برای برسی نرخ مواد غذایی موظف کرده و در صورت بالا رفتن قیمت مواد غذایی از سوی کسبه کاران، با آنان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

معضل افزایش بهای مواد خوراکی حرف جدیدی نیست و در سال‌های گذشته نیز مردم از این موضوع نارضایتی خود را علام کرده بودند اما همواره مسئولان دلیل این افزایش را بلند رفتن نرخ دالر و همچنان افزایش مالیه عنوان می کنند.

 

بیشتر بخوانید:

 

نگرانی ساکنان هرات از افزایش مواد غذایی در ماه مبارک رمضانساکنان هرات از افزایش قیمت مواد غذایی در ماه رمضان نگرانند

 

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید: