مسئولان در کمسیون مستقل انتخابات فراه از وجود تهیدات و درگیری‌های متداویم در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند.

 

«میرویس عزیزی» سرپرست کمیسیون انتخابات فراه گفت که وجود تهدیدات و درگیری‌های متداوم باعث باز نشدن شماری از مراکز ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌ها شده است.

وی این اظهارات را در دومین نشست کمیسیون مستقل انتخابات ولایت فراه با حضور ساکنان، نمایندگان در شورای ولایتی و بزرگان قومی بیان داشت.

عزیزی اذعان داشت که نبود امنیت در شهر و ولسوالی‌های این ولایت سبب شده تا آنان نتوانند مراکز ثبت نام را به گونه کامل بازگشایی کنند.

سپرست کمیسیون مستقل انتخابات فراه افزود که در مرحله دوم ثبت نام به دلیل نبردها در ولسوالی‌ها، در هر ولسوالی‌ تنها یک مرکز ثبت نام رای دهندگان بازگشایی شده بود.

موصوف خاطرنشان ساخت که نبود امنیت کافر بخصوص در ولسوالی‌های فراه تنها چالش سد راه مردم و مسئولان در روند ثبت نام رای دهی است.

او بیان داشت که به دلیل ناامنی موفق نشدند که مواد انتخاباتی را به برخی از مراکز در ولسوالی های فراه انتقال دهند.

منبع همچنان تصریح کرد ک نیروهای امنیتی مستقر در مراکز ثبت نام رای دهی بسیار کم است و در مقابل ناامنی وجود در این ولایت کفایت نمی‌کند.

از سویی هم ساکنان فراه از نبود امنیت در این ولایت ابراز نگرانی کرده و از حکومت می‌خواهند امنیت را در فراه تامین نماید تا مردم بگونه راحت به پای صندوق های رای دهی بروند.

ساکنان فراه ادعا می‌کند که در جریان ۸ سال اخیر هیچ یک از اعضای مجلس نمایندگان برای مردم کار نکرده اند.

آنان می‌گویند که اگر یکی از نمایندگان صدای مردم فراه می‌شد، حالا ولایت فراه در اوج درگیری قرار نمی‌داشت.

مردم فراه نمایندگان این ولایت را نیز به سهل انگاری متهم می‌کنند و می‌گویند که وضعیت امنیتی فراه روز به روز در حال وخیم شدن است و کسی نیز به فریاد مردم این ولایت نمی‌رسد.

این در حالیست که در کل شهر فراه ۲۲۴ مرکز ثبت نام رای دهندگان قرار بود باز شود اما دیده می‌شود که به دلیل تهدیدات امنیتی تمام این مراکز بروی مردم باز نشده است.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :