نویسنده گزارش: احمد نصیری

شماری از اعضای شورای ولایتی فراه می‌گویند که پیکارجویان طالب در اطرف این ولایت حضور گسترده دارند.

 

«خیر محمد نورزایی» عضو شورای ولایتی فراه گفته است که با وجود حضور گسترده پیکارجویان طالب در ولسوالی‌های این ولایت، حالا بیش از ۵۰ در صد مناطق روستایی مرکز فراه نیز در کنترل پیکار جویان طالب قرار دارد.

وی افزود که پیکارجویان طالب همه روزه به پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در اطرف شهر حمله کرده و به نیروهای امنیتی تلفات وارد می‌کنند.

در همین حال یکی دیگر از اعضای شورای ولایتی این ولایت می‌گوید که نگران کنترل متداوم پیکارجویان طالب بر شاهراه عمومی این ولایت هستند.

«جمیله امینی» عضو دیگر شورای ولایتی گفته است که پیکارجویان طالب کنترل شاهراه عمومی ولایتی فراه را نیز در دست گرفته و همه روز موترهای مسافربری را بازرسی و مسافرین را با خود میبرند.

امینی اذعان داشت که شاهراه عموی فراه در این اواخر بسیار ناامن شده و مسافران به سختی از آن می‌گذرد و گاهی اموال شان از سوی افراد مسلح ناشناس به سرقت می‌رود.

وی افزود که اوضاع امنیتی در فراه روز به روز به بحران می‌رود و هیچ اقدام از سوی مرکز برای بهتر شدن شهر فراه صورت نگرفته است.

از سویی هم مسئولان فرماندهی پولیس فراه حملات پیکارجویان طالب به پاسگاه‌های نیروهای امنیتی این ولایت را می‌پذیرند.

اما «فضل احمد شیرزاد» فرمانده پولیس فراه از تلاش نیروهای امنیتی برای بهبود وضعیت امنیتی این ولایت خبر می‌دهد.

وی افزود که نیروهای امنیتی بیشتر از گذشته در تلاش تامین امنیت برای ساکنان ولایت فراه هستند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که مسئولان محلی فراه می‌گویند که پاسگاه‌های مناطق “پنجله، نوبهار، روکین، مزار، سال ور، رج” و دیگر مناطق شمالی مرکز فراه که از دو سال به این سو در کنترل پیکارجویان طالب قرار داشت، تا کنون نیز در کنترل آنان است.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :