نوید نگهبان هنرمند ایرانی ساکن ایالات متحده هم به جمع بازیگران فیلم “سربازان اسب سوار” پیوست و نقش جنرال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش و معاون کنونی ریاست جمهوری افغانستان، را در این فیلم بازی می‌کند.
تا حال هنرنمایی کرس همسورد، مایکل شنون و بن اتول در این فیلم قطعی شده و هنرمندان مطرح دیگری هم در نقش های جانبی بازی می کنند.
سربازان اسب سوار، اقتباسی است از کتابی به همین عنوان از “داگ استانتون” نویسندۀ امریکایی که در سال ۲۰۰۹ و بر اساس رویدادهای واقعی نوشته شده است.
ماجراهای فیلم به روزهای پس از واقعه تروریستی یازدهم سپتامبر مربوط می شود، گروهی از نیروهای ویژۀ امریکایی برای کمک به نیروهای محلی افغان به مزار شریف می روند و در نبردی سهمگین با طالبان درگیر می شوند.
سربازان امریکایی در این جنگ برای عبور از مناطق کوهستانی شمال افعانستان، مانند فیلم های وسترن از اسب استفاده می کنند و این موضوع نقش مهمی در موفقیت عملیات آزاد سازی شهر مزار شریف دارد.
شرکت دیزنی پس از موفقیت کتاب سربازان اسب سوار و فروش خوب آن در ایالات متحده، امتیاز تولید سینمایی آن را از نویسنده خرید تا بر اساس آن فیلم جنگی و حادثه‌ای بسازد.
تولید سربازان اسب سوار در سال های اخیر به دلایل متفاوتی به تعویق افتاد تا اینکه سرانجام جری بروکنهایمر به این مجموعه ملحق شد. فیلمنامه سربازان اسب سوار را پیتر کرگ و تد تالی نوشتند و نیکولای فاگلسیگ آن را کارگردانی می کند.
پیش تولید فیلم سربازان اسب سوار مدتی است آغاز شده و مراحل فیلمبرداری در مناطق کوهستانی ایالت نیو مکسیکو انجام خواهد شد.
نوید نگهبان در سال‌های اخیر در فیلم های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی مختلفی حضور داشته است، از جمله “هوملند”، “تک تیرانداز امریکایی” و “بابا جون” که سال گذشته نماینده اسرائیل در مراسم اسکار بود.

 

نوید نگهبان در نقش جنرال دوستم در فیلم "سربازان اسب سوار" بازی می‌کند

نوید نگهبان در نقش جنرال دوستم در فیلم “سربازان اسب سوار” بازی می‌کند

این مطلب را به اشتراک بگذارید: