مسئولان ریاست معارف هرات می‌گویند که آنان در سال جاری با کمبود ۲۰۰۰ آموزگار روبرو هستند.

 

عبدالرازق احمدی، رئیس معارف هرات در گفتگویی به تلویزیون چکاد گفته است که این اداره در سال جاری با کمبود ۲۰۰۰ آموزگار در مکاتب سطح شهر و ولسوالی‌های این ولایت مواجه می‌باشد.

وی افزوده که ریاست معارف هرات سالانه حد اقل نیازمند افزایش ۱۵ درصدی بست‌های معلمی در این ولایت می‌باشد.

بر بنیاد اظهارات وی نیاز شدید معارف هرات ایجاب می‌کند تا سالانه ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ آموزگار به وسیله آنان جذب شوند که تا کنون زمینه استخدام چنین رقمی از آموزگاران برای آنان آماده نبوده است.

مسئولان ریاست معارف هرات همچنین می‌گویند که سالانه به گونه معمول شمار جدیدالشمولان این اداره افزایش پیدا می‌کند که با توجه به این موضوع باید به تعداد آموزگان نیز باید افزوده شود.

بر اساس گفته‌های آنان در سال جاری به دلیل ورود آوار‌گان داخلی به هرات شمار جدید الشمولان ریاست معارف هرات چشمگیر بوده و به مرز ۱۰۵ هزار دانش‌آموز رسیده است.

در همین حال فعالین مدنی هرات نیز سهمیه معارف این ولایت از بست‌های معلمی را اندک می‌دانند.

سید اشرف سادات، یکی از فعالین مدنی هرات می‌گوید که سهمیه این ولایت از بست‌های معلمی در مقایسه به نفوس آن ناچیز می‌باشد.

وی افزوده که طی سال‌های اخیر تعداد زیادی از مکاتب در سطح شهر و ولسوالی‌های این ولایت همواره با کمبود آموزگار روبرو بوده اند.

بر بنیاد اظهارات وی کمبود آموزگار در مکاتب سطح شهر و ولسوالی‌های این ولایت یک مشکل جدی بوده و نیازمند توجه مسئولان معارف در هرات و مرکز کشور می‌باشد.

گفتنی‌ است که با گذشت ۵ ماه از سال ۹۷ بیش از ۴۰۰ بستی که در سال ۹۶ به هرات اختصاص داده شده بود تا کنون طی مراحل نگردیده است.

در همین حال وزارت معارف کشور وعده ۸۰۰ بست دیگر را نیز در سال ۹۷ به ریاست معارف هرات داده که معلوم نیست طی مراحل اداری آن چه اندازه طول خواهد کشید.

 

بیشتر بخوانید:

50 درصد از دانش‌آموزان مکاتب کابل تحت خشونت اند

مکاتب هرات ۲۰۰۰ آموزگار کمبود دارند

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :