شماری از فعالان مدنی و ساکنان هرات از سهولت در روند ثبت نام نامزدان در انتخابات مجلس نمایندگان و وشوراهای ولسوالی‌ها ابراز نگرانی می‌کنند.

 

«جواد عمید» فعال مدنی در هرات به تلویزیون چکاد گفت: “افرادی هستند که بدون هدف مشخص و صرفا برای رسیدن به شهرت خودشان را در انتخابات نامزد می‌کنند و بس.”

وی افزود که روند ثبت نام نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی‌های کشور روز شنبه همین هفته آغاز و قرار است تا تاریخ ۲۲ همین ماه ادامه داشته باشد.

اما فعالان مدنی و ساکنان هرات بر این باور اند که یک سری افراد فقط برای بدست آوردن شهرت، خودشان را در انتخابات نامزد می‌کنند.

عمید خاطرنشان ساخت که کمیسیون مستقل انتخابات باید شرایط نامزد شدن را دشوار کند تا افرادی که شایسته‌گی نماینده‌گی از مردم را دارند به مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی‌ها راه یابند.

از سویی هم «داود صدیق زاد» رئیس کمسیون مستقل انتخابات هرات می‌گوید که در جریان دو روز، بیش از ۱۰۰ نفر در انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی‌های این ولایت خودشان را نامزد کرده اند.

این در حالیست که روند ثبت نام نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی‌ها به تارخی ۵ جوزا آغاز شده و تا ۲۲ همین ماه ادامه خواهد داشت.

براساس آمار ارائه شده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات تا کنون در ۱۶ ولایت کشور بیش از ۱ هزار و ۵۰۰ نفر برای انتخابات مجلس نماینده‎گان و بیش از ۱ هزار و ۲۵۰ نفر برای انتخابات شوراهای ولسوالی‎ها خودشان را نامزد کرده‎اند.

 

 

https://telegram.me/CHEKADTV

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها :